הבלוג הירוק |

רוני לוי רואה שיפור

האם הוא יודע שהוא נשמע מגוחך כשהוא מעז להגיד, בתור מאמן מכבי חיפה, שה-0-0 עם בני סכנין בבית מהווה התקדמות?

עופר פרוסנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר פרוסנר

1. רוני לוי רואה שיפור: בהתחלה ספגנו 3. אחר כך ספגנו 1. אחר כך 0. זה שיפור. ככה נראה שיפור. רוני לוי מרוצה? אני לא יודע, הוא השיג נקודת ליגה, הוא לא הפסיד. שלושה משחקים מול הקבוצות אולי הכי חלשות בליגה, ומכבי עם נקודה אחת מתשע. נקודה אחת מתשע.

עכשיו אנחנו נגד באר שבע - אם היא תשחיל לנו שלישיה, אז רוני לוי יגיד שהידרדרנו? זה השיח של רוני לוי? ככה הוא רואה את הדברים? האם הוא יודע שהוא נשמע מגוחך? האם הוא יודע איך זה נשמע כשהוא מעז להגיד, בתור מאמן מכבי חיפה, שה-0-0 עם בני סכנין בבית הוא שיפור? אם הוא לא יודע, תנו לי להגיד לו איך זה נשמע: זה נשמע עלוב, זה נשמע פתטי, וזה נשמע כאילו שאין לו גרם של הגינות כלפי אלפי האנשים שטרחו והגיעו למשחק של הקבוצה שלו. שיפור עאלק.

מרוצה לנוכח השיפור. רוני לויצילום: שרון בוקוב

2. שיפור נרשם גם בעמדת החלוץ. הנה, אלון תורג'מן פתח במקום אלירן עטר, שגם למד את הלקח שלו, שזה בכלל טוב. חשוב חלוצים מחונכים, אולי הם יקבלו ציון טוב בעיתון, אולי הפרשן בטלוויזיה יגיד עליהם משהו טוב. שיפור. הנה, כולנו מרגישים הרבה יותר טוב. כמו שכתב אורי קופר בפייסבוק - תורג'מן שיחק את כל 270 הדקות של העונה במכבי חיפה והקבוצה עדיין לא הבקיעה. כבר כתבתי כאן לפני איזה שנתיים על זה שתורג'מן אף פעם לא יהיה החלוץ שמכבי צריכה - אבל הוא עדיין ממשיך לשחק. בקיצור, אולי לא שמתם לב, אבל יש שיפור.

3.גם יעקב שחר ראה שיפור בפתיחת העונה. הוא אמר שבשנים הקודמות הוא הביא את המאמן שהאוהדים רצו והוא נכשל, ואז הוא הביא מאמן זר (כי האוהדים רצו) וגם הוא נכשל, אז עכשיו, הבעלים אמר, הוא הביא מאמן טוב.

בהפועל פיטרו מאמן אחרי שני מחזורים כי ראו שאין שום קשר בינו לבין המציאות. נגיד - את השחקנים הטובים הוא שם בספסל, והחליט לעלות בלי חלוצים. רוני לוי עולה עם תורג'מן אבל בלי שחר הירש או שובר גוזלן או עטר. אבל שחר לא יכול לפטר גם את לוי. זאת אומרת - ברור שהוא יכול, אבל פיטורים כאחלו יטילו עליו את האחריות באופן סופי. הוא יהיה האשם העיקרי. הוא בעצם יודה שהמחאה נגדו מוצדקת. זו שאומרת שהוא לא צריך לנהל מקצועית את הקבוצה. זו שאומרת שהוא צריך לתת את המושכות המקצועיות למישהו אחר - מנהל מקצועי או ספורטיבי או דירקטור לענייני כדורגל.

גם עניין התקציב שעלה לא מזמן, שמגלה שמכבי תל אביב ומכבי חיפה הוציאו פחות או יותר את אותם סכומים (אם בוחרים להאמין לדוחות הכספיים שפרסמו הקבוצות - וזה כבר עניין שלכם). אבל שחר רואה שיפור והוא גם מדבר הרבה עם השחקנים לאחרונה. לא ברור למה, אבל הוא מדבר. מה בעצם שחר אומר להם? ראיתי את שחר מדבר לקראת ראש השנה בחדר ההלבשה. גם רוני לוי יושב שם, בצד, ואפשר לראות מי הבוס. חשוב שיש בוס. כי אם הוא רואה שיפור, אז בטח יש שיפור.

4. גם האוהדים רואים שיפור. אה, בעצם לא. האוהדים לא רואים שיפור. סתומים. הם מסתכלים בטבלה ושואלים "למה?", ומתעצבנים. לא נורא, הם ילמדו להפסיק לצפות. ואז כל דבר כבר יהיה שיפור.

אלון תורג'מן. אף פעם לא יהיה החלוץ שמכבי צריכה - אבל הוא עדיין ממשיך לשחקצילום: ניר קידר

5. הבלוג הירוק מאחל לכם שנה של שיפור, אמיתי אבל, בכל מה שחשוב לכם וליקיריכם. שתהיה שנה טובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ