הבלוג הירוק |

למי יש חשק לכדורגל, ועוד של מכבי חיפה

אני רוצה לדעת מה מצב הפציעה של סטויקוביץ', ומה יהיה ההרכב, ואני רוצה לכתוב שאין דבר שאני מחכה לו יותר מאשר למשחק הערב בקרית שמונה, אבל זה פשוט נראה לי קצת לא קשור בזמן הזה

עופר פרוסנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר פרוסנר

מכבי חיפה משחקת היום (ראשון, 20:15). כן, יש כדורגל. ליגה. מכבי חיפה תסע לשחק כדורגל בקרית שמונה, עד לפני לא הרבה שנים יעד מרכזי לקטיושות וכיום אולי אחד המקומות הבטוחים בארץ (נראה לי, אין לי מושג, הרי אני לא נמצא בישראל וכל מה שאני יודע מגיע מהחדשות ואני מת מפחד).

אחד הדברים המוזרים ביותר הוא להסביר לחברים על המצב בארץ בתקופות כאלה; כשאזרחים משתמשים במטריות ובנונצ'קו כדי להניס מחבלים, כשהמחבלים הם לפעמים ילדים בני 13 (כאילו שחיילים בני 18, שצריכים להגן על אזרחים ממחבלים, זה לא נורא לאללה), כשממש מפחיד להסתובב ברחוב, שבעצם הכל רגיל ואין מה לשנות את ההרגלים שלנו.

בתור ישראלי שגדל בתקופת הפיגועים הגדולה (בשבילי פיגוע זה מחבל מתאבד ומספר הרוגים דו ספרתי, לפחות), הפנמתי את מנטרת ה"חייבים להמשיך כרגיל", את פילוסופיית ה-"אסור להפסיק את החיים בגלל כלום" וגם את "בואו נראה להם שאנחנו לא מפחדים ולא נשנה שום דבר במהלך החיים שלנו" - דפוס התנהגות שרק עכשיו, במרחק כמה אלפי קילומטרים וכמה שנים טובות, אני מבין כמה אידיוטי ומטומטם הוא היה.

הרי איך לא תשנה את איך שאתה מתנהג? אחותי הקטנה גרה בירושלים - היא צריכה לעשות הכל כרגיל? היא צריכה להמשיך ללכת לשוק? להסתובב במרכז העיר? לא נראה לי. לא נראה לי שצריך לעשות הכל כרגיל, לא. צריך לפחד ולהיזהר ולצאת מהבית ממש מעט פעמים. ואם יש כדורגל, אז כנראה שאחת מהפעמים האלה צריכה להיות למטרת כדורגל (זכור לי עדיין טוב מאוד המשחק נגד מכבי תל אביב בבלומפילד ב-1.10.2000, ממש עם פתיחת האינתיפאדה הקודמת, והיה אירוע מלחיץ מאוד בעיקר להורים שלי.

כמה הפילוסופיה הזו מטומטמת? אולי רק מעט פחות מזו שגורסת שהבקענו (כן, זה קרה, אבל תקופת חיים שלמה עברה מאז) בגלל שכמה חבר'ה שמו כיפות והתפללו שבצורת השערים תסתיים. נעזוב את זה שמדובר בתפילה לאל שיעזור להפוך חילול שבת המוני שמתקיים אחת לכמה שבועות למשהו קצת יותר נסבל עבור האוהדים של הקבוצה שלנו - הרי כמה שלא תתפללו, זה לא יהפוך את אלון תורג'מן לשחקן טוב יותר.

בכל מקרה - היום מכבי תשחק מול קרית שמונה ותנסה להבקיע שוב. אם נחזור רגע לתקופה הדי מחורבנת שעוברת על המדינה עכשיו, פתאום נראה שהמצב של מכבי חיפה הוא הרבה פחות נורא, בעיקר כי אני לא מצליח להבין למי יש ראש עכשיו להפועל חיפה נגד בני יהודה או לעכו נגד רעננה.

אני רוצה לכתוב שאין דבר שאני מחכה לו יותר מאשר משחק של מכבי חיפה. אבל אולי זה הריחוק, והעובדה שאני לא באמת צריך אסקפיזם כשאני כאן, שגורם לי שלא לחכות כמו משוגע למשחק הזה. כן, ברור שאני אצפה בו, וברור שאתעצבן כשנספוג גול שטותי, וברור שאני עוקב כל הזמן אחרי הפציעה שוולדימיר סטויקוביץ' ספג בנבחרת ואני רוצה לדעת מה ההרכב - אבל זה פשוט נראה לי קצת לא קשור בזמן הזה. בכל מקרה, תשמרו על עצמכם. זה יותר חשוב מכדורגל, באמת, באמת, באמת. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ