הבלוג הירוק |

מכבי חיפה כבר לא מכעיסה, היא מכמירת לב

מתישהו במהלך הדרך סיגלו הירוקים לעצמם מנטליות של קבוצה קטנה, כמו לבזבז זמן בבית ב-0-0. אם זה לא היה עצוב, זה היה מעצבן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני מכבי חיפה

סוף השבוע הקודם היה אחד הטובים של מכבי חיפה העונה: בדקתי מספר פעמים וגיליתי כי הקבוצה לא הפסידה. נכון, היא שוב פעם לא הבקיעה, אבל באמת שבעונה כזו מן הראוי שלא נהיה חמדנים יתר על המידה.

כששוחחתי על כך עם אבי, הוא אמר לי שהקבוצה גם לא שיחקה. פניתי אליו בתוכחה שבדרך כלל מגיעה ממנו אליי, וסיננתי: "אי אפשר לקבל הכל, נכון אבא!".

ובאמת שהמשחק האחרון של הקבוצה, שבו לשמחתי נכחתי, היה מבאס מאוד. אפשר היה לראות איך קבוצה אחת מתאמצת ורוצה וקבוצה שנייה תנצל את הטעות של הראשונה ותעניש אותה. ומכבי כבר לא נמצאת במצב מכעיס יותר מדי, אלא במצב מכמיר לב: אני מדמה אותה לחתול בית, שעסוק בניסיון נואל לתפוס את אלומת הלייזר שהבעלים שלו מאיר בכל פעם למקום אחר, והוא לא מבין למה הוא לא מצליח לתפוס אותה. מתישהו, הלייזר ילך למקום גבוה שאליו לא יוכל החתול להגיע (התקרה, למשל), והחתול יישאר באכזבתו.

אלא שהחתול יקבל בסוף את האוכל שלו, ואוהדי מכבי חיפה בעיקר יאכלו את הלב. ובאמת היו מקרים של אכילת לב במשחק, אבל היו גם מקרים שהראו לנו, האוהדים המסכנים, מה בעצם קרה לקבוצה האהובה שלנו. אחד מאותם מקרים היה החילוף בדקה ה-75 של איסמעיל ריאן בעטאא ג'אבר, שבו זחל הראשון לאיטו, מנסה לבזבז זמן. בבית. ב-0-0.

מתישהו, השחקנים של מכבי קיבלו על עצמם את הדין ופיתחו לעצמם מנטליות של קבוצה קטנה. כמה ריקים נשמעים המשפטים של "אנחנו מכבי חיפה ואנחנו נלחמים על כל התארים", או "במכבי חיפה תמיד רוצים לנצח", כשאתה רואה שחקן צעיר שיורד בשיא האטיות, מקווה להוריד עוד כמה דקות מהשעון.

השחקנים של מכבי חיפה פוחדים. מה זה פוחדים, מבוהלים, בלי קשר לשום דבר שקורה. אחרי המשחק רוני לוי דיבר ברדיו ואמר שלא ינתח את המשחק עכשיו. אז מתי הוא אמור לנתח? האם מאז ובמהלך הפגרה הוא התייצב בפני המיקרופונים והמצלמות והסביר מה לא בסדר בקבוצה שלו? הוא גם טען שזה עניין של מזל (אם הבנתי נכון), שחסר גרוש ללירה או עוד אחת מעשרות הקלישאות הדומות, מאלה שבאות להגיד, במלים אחרות, את המשפט שאותו לוי ממש פוחד להגיד: "אני לא יודע מה לעשות".

כי רוני לוי לא יודע מה לעשות. הרי אם היה יודע, היה עושה את זה. ותשאלו: "מה רוני לוי צריך לעשות?" אני יודע מה הוא לא צריך לעשות - לא לפתוח עם שכטר, שחקן שלא מסוגל לזוז, למשל. אבל רוני לוי עולה עם שכטר. ורוני לוי לא יודע מה לעשות.

רוני לוי אמר פעם (מוקדם יותר העונה) שהוא מבסוט מהגישה של השחקנים. וואלה. מהגישה של ריאן הוא מבסוט? ומזו של שכטר? איזו גישה?

הבעיה עם רוני לוי היא שאין לו שום סיבה לתת דין וחשבון. אחרי המשחק הוא נשאל שאלות כמו "מה אתה הולך לעשות כדי להוציא את הקבוצה מהמצב שבו היא נמצאת?". והוא עונה עליהם איזה ממבו ג'מבו של מלים שלא אומרות כלום. איזה מין שאלה זו, מה הוא הולך לעשות? הרי הוא לא יודע מה עושים. אולי צריך לשאול את לוי במקום מה - למה. "למה בעצם אתה נותן לשכטר 60 דקות אם אתה רואה שאין לו אוויר?". או "למה אתה משחרר את אביחי ידין שבכלל לא משחק, וכשהוא משחק הקבוצה נראית טוב". או "למה אתה נותן לבניון לשחק כשהוא לא פצוע?". או "האם אתה חושב שהעונה נגמרה, ואם כן, אז לא עדיף לתת לצעירים לשחק את כל המשחקים כבר ולהעיף כל מיני עגלות שתופסות מקום ולא צריכות לראות מגרש גם לא כמחליף כמו חן עזרא?".

למה שישאלו? את מי זה מעניין? לא, עדיף לשאול שאלות כמו: "אתה הולך להתפטר? דיברת עם שחר?". איזה מין שאלות אלה? למה הן טובות? מה בעצם קורה במכבי חיפה?

הקבוצה הזו הפכה להיות חור שחור ששואב כל דבר שקשור לכדורגל. ואין שם כלום. ובגלל זה אני מקווה שתהיה פגרה עד סוף העונה, אבל זה לא משנה כי גם ככה מדובר בגווייה מהלכת של משהו שהיה פעם מפואר. אבל הבעיה העיקרית עם דברים כאלה, ואת זה אני שומע מהקהל, זה שהרבה פחות אנשים יעשו מינוי בעונה הבאה. אתם מבינים, אנשים, אפילו אוהדי כדורגל, מבינים מתי מזלזלים בהם. וכרגע מזלזלים בהם ממש. כל רגע שרוני לוי מאמן, כל רגע שאיתי שכטר או יוסי בניון משחקים, כל רגע שיעקב שחר לא ממנה מנהל מקצועי - זה זלזול בעשרות אלפי רוכשי מינויים. ואת הכסף סופרים במדרגות. והמדרגות, כמו שאנחנו רואים במקרה של העונה הזו של מכבי חיפה, הולכות ויורדות ומשום מה לא נגמרות אף פעם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ