מה פרויד היה אומר על מכבי חיפה?

לכל אחד מאתנו יש יום רע, הבעיה שעבור מכבי חיפה הוא נמשך כבר ארבע שנים. הטיפול לא חייב להיות מסובך, בלי שלושה פסיכולוגים וחזרה למחוזות הילדות, פשוט מתן תשובה לשאלה "על מה לעזאזל אתם מתאמנים?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני מכבי חיפה

חבר טוב שלי התחיל לפני מספר שבועות טיפול פסיכואנליזה. הוא הרגיש כי משהו לא עובד. אתם מכירים את זה, את התחושה שנוחתת עליכם כשאתם פתאום מבינים כי משהו שאתם עושים פשוט לא עובד? מרגיש לכם לא נכון, לא מספיק טוב, שאתם יכולים להוציא יותר מעצמכם אבל אתם תקועים?

ישבנו על בירה, ובפתיחות נפש שאינה אופיינית לגרמני שהוא, סיפר לי על החרדות שלו ועל הדברים שהפריעו לו לנהל אורח חיים תקין. יש לו עבודה טובה, הכל נראה טוב כלפי חוץ, אבל משהו פשוט לא היה זה. הוא הרגיש כאילו עננה יושבת עליו.

כולנו היינו שם, אני מניח. בלי קשר לדעה פוליטית, למגדר, לעבודה שאנחנו עושים, לעדה ממנה אנחנו באים. כולנו קמים לפעמים בבוקר ומרגישים לא טוב, או קולטים שאנחנו כבר כמה זמן לא כמו שאנחנו צריכים להיות. זה הטבע האנושי, וככה הוא עובד.

אז מתחיל תהליך, שבו אנחנו, כאחראים הבלעדיים לגוף ולנפש שלנו, צריכים להחליט אם אנחנו מטפלים בעצמנו או פשוט ממשיכים ככה, מתוך תקווה שזה יעבור כמו שזה הגיע ושמדובר בעניין זמני, או שאנחנו רוצים להיות אקטיבים יותר כי המצב מציק לנו. כי אנחנו רוצים שיהיה לנו טוב יותר עכשיו. כי זה משפיע לא רק עלינו, אלא גם על הקרובים אלינו, ואולי הם אלה שמשפיעים עלינו לטפל בעצמנו משום שהם דואגים.

אבל ההחלטה היא תמיד שלנו. אנחנו אלה שצריכים לרצות להשתפר ולהרגיש טוב יותר. אנחנו אלה שצריכים לקום יום אחד ולעשות את הדבר הזה שכל כך קשה לעשות: שינוי.

עוד V במחברת של רוני לויצילום: שרון בוקוב

מי שצפה במשחק של מכבי חיפה נגד כפר סבא בתחילת השבוע, ראה כי יש פה קבוצה שמשהו בה לא עובד. למעשה, המון דברים בה לא עובדים. אין תרגילי התקפה, ההגנה לא מצליחה לסגור נכון, הקישור לוקה במסירות אחרונות, ועוד ועוד בעיות ודברים שבאמת, אם נהיה כנים, יכולים לקרות בקבוצת כדורגל. הרי לכל אחד מאתנו יכול להיות יום רע, וקבוצת כדורגל היא בסך הכל קבוצה של אנשים.

רק שאצל מכבי זה נמשך כבר ארבע שנים או משהו כזה, והקבוצה לא הולכת לקבל טיפול. אפילו במצב הנוכחי, בבעיות הספציפיות והקטנות שלא קשורות לבעיה הענקית היא לא מטפלת. אני לא מדבר על החור הענק והמדמם בלב שמרגיש מי שמת מבפנים, זה שמצריך פסיכואנליזה ושלושה פסיכולוגים וטיפול מקיף שבו יחזרו לילדות ויבדקו מה אבא ואמא עשו לא בסדר ומאיזה גיל אתה זוכר שהבנת שיום אחד תמות ומאז אתה חי בפחד מצמית.

לא, אני מדבר על סתם כאב שיניים, או צינון, או נזלת מעצבנת. אני מסתכל על הקבוצה הזו שבוע אחרי שבוע, ואני לא מבין מה עושים, באמת באמת באמת לא מבין, באימונים. על מה הם לעזאזל מתאמנים? האם הם מתאמנים בכלל? ואיפה זה נראה על המגרש? מה בעצם רוני לוי רוצה שהשחקנים שלו יעשו? מה השחקנים רוצים לעשות? כשחן עזרא מכדרר את עצמו לדעת זה משהו שהוא עובד עליו באימון? האם יש תרגיל ספציפי בהתקפה ששמו "חן עזרא מכדרר עד שהוא מאבד כדור", שאותו מבצע עזרא על המגרש ורוני לוי אומר אחרי המשחק שהוא רואה שיפור ויישום של מה שעובדים עליו באימונים?  האם יש עמדת הגנה ספציפית שנקראת "לא לסגור את השחקנים שבאים מבחוץ לבעוט מרחוק", ואז כשפפאדופולוס חופשי לבעוט בעיטה, ואפילו מבקיע גול, סופק רוני לוי את כפיו ורושם לעצמו V במחברת כדי להראות לשחקני ההגנה שלו שהם סוף סוף עשו משהו נכון?

בתמונה: שיפור ויישום התרגיל "חן עזרא מכדרר עד שהוא מאבד כדור"צילום: ניר קידר

מה את עושה כדי להיראות אפילו קצת יותר טוב, מכבי חיפה? מזל שיש לך את הקהל להאשים: הקהל בונה את התרגילים, הקהל נמצא באמצע השבוע בכפר גלים, הקהל בועט החוצה כשהוא צריך למסור ואז מוסר כשהוא צריך לבעוט, הקהל סופג את הגולים (לא חלילה זה שמבקיע) והקהל והקהל והקהל.

אז הנה, אולי התחלת לעבוד באימונים על זה שהקהל, אותו מרכיב שתוקע את המקל בגלגל הקטר הירוק, לא יגיע, ואז לא יהיה מי שיפריע לך לבצע את התרגילים הגאוניים שאת עובדת עליהם באימונים: הלהיטים "מסירה ארוכה ומדויקת לאף אחד", "התקפה מתפרצת אטית במיוחד" ו"סגירה אלכסונית גרועה". יאללה, תמשיכי לעבוד באימונים אני לא יכול לחכות לראות את התרגיל החדש והמרתק שתציגי מול סכנין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ