הבלוג הירוק |

האם אריק בנאדו הוא באמת מאמן?

ההרכבים משונים, החילופים תמוהים ובמגרש לא מתבצע שום תרגיל שנראה כאילו התאמנו עליו. אז איך מתקבלות ההחלטות במכבי חיפה?

עופר פרוסנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר פרוסנר

מה התפקיד של אייל משומר? אומרים שהוא מגן ימני. אז הסתכלתי עליו קצת במשחק מול הפועל תל אביב. הוא באמת היה בצד ימין והוא היה בהגנה. אבל האם הוא מגן ימני? אני לא בטוח. אני לא באמת רואה שהוא מגן ימני. ואל תבינו לא נכון - אני לא מתכוון רק למשומר. מה כולם עושים שם? פרישקין ותורג'מן למשל: הם חלוצים? אני חושב שהם חלוצים, אבל האם הם באמת חלוצים?

מה שמוביל אותי לנושא שלי הפעם: אריק בנאדו. כשהוא מתראיין אחרי משחקים בטלוויזיה, כתוב מתחת לפרצוף שלו - מאמן מכבי חיפה. על פניו - אריק בנאדו מאמן. אבל האם הוא באמת מאמן?

אפשר לבדוק דברים כאלה, וזה גם תלוי בנקודת ההתייחסות כמובן, אבל אני לא בטוח שהוא מאמן. למעשה, מתחילת העונה במכבי חיפה, לא ראיתי אפילו תרגיל אחד שנראה כמו משהו שהתאמנו עליו. אני גם לא בטוח שרוב השחקנים יודעים מה הם אמורים לעשות במגרש.

אריק בנאדו. איך מתקבלות ההחלטות האלה לפני המשחק?צילום: שרון בוקוב

אני גם לא מבין לגמרי את החילופים ואת ההרכבים ובכלל, אני לא מבין. זאת אומרת, האם הוא יושב עם אורי אוזן והרשימה של השחקנים, ואומר לעצמו - אני חושב שיניב קטן צריך לפתוח גם היום ובעמדה שבה הוא משחק (אין לי מושג איזו עמדה זו, אז אני לא רוצה לכתוב סתם). האם הם מנתחים איזה שהוא מידע? מה המידע הזה? האם הם רואים את המשחקים הקודמים, או שיש להם אינטואיציה? איך מתקבלות ההחלטות האלה לפני המשחק?

האם בנאדו חושב על המשחקים שהוא אימן כבר העונה ולומד מהם משהו? האם לבנאדו יש תיקייה שממנה הוא שואב את המידע שאתו הוא עושה את ההחלטות לפתוח עם יניב קטן בהרכב? טוב לא תיקייה, אולי פלופי דיסק כזה שהוא מעתיק איתו בנורטון קומנדר את הנתונים? אולי? אולי איזה צטלה, כמו אלה שקופמן היה משתמש?

אבל נלך אחורה, לשבוע שאחרי המשחק נגד קרית שמונה. מה בנאדו הסביר לשחקנים באימון, נניח? מה הוא אמר להם? האם הוא הצביע על ליקויים מהמשחק? האם הוא ביקש מהם לשפר משהו? והאם הוא טיפל בבעיית סף השבירה ההו-כה-נמוך של הקבוצה? (התשובות לכל השאלות האלה לוטות בערפל, אני נוטה לענות עליהן בשלילה).

יניב קטן. האם לבנאדו יש תיקייה שממנה הוא שואב את המידע שאתו הוא עושה את ההחלטות לפתוח עם יניב קטן בהרכב?צילום: ניר קידר

אני רוצה לכתוב משהו טוב על הקבוצה. כדי להתעודד, אתם יודעים. בעיקר בשבילי, בעיקר כדי שיהיה לי משהו קצת יותר אופטימי לתת לעצמי, ולקוראים אוהדי מכבי שלי. אבל אין. עצם העובדה שהקבוצה כזו פח ואנחנו עדיין לא יודעים מי יאמן אותה בעונה הבאה זו בושה שאין כדוגמתה. אם החלטת לשחרר את כל הזרים - מה אתה מעלה את צ'וצ'אליץ' בהרכב? ואת פרישקין? ולמה עולה שוער שיצטרך לצאת במחצית? כל הזמן שאלות. ושאלות מעצבנות כאלה, כי הן מכסות על הדבר האמיתי.

והדבר האמיתי הוא שאין קבוצה בירוק. יש אסופה של גוויות על המגרש. גוויות שמהלכות עם מספרים ומראות לנו מצג שווא של כדורגל. וזה כבר הרבה זמן ככה, ואף אחד לא ייתן על זה את הדין. וזה מבאס. ממש ממש מבאס. כי אין לי מושג מתי זה ייגמר, אם בכלל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ