הבלוג האדום

גיא אסולין עדיין חי

תן לו צ'אנס, גוטמן. תן לילד של כולנו הזדמנות ואולי נרוויח שחקן לשנים הבאות – כזה שגם ייתן מספרים וגם יישב עם האוהדים בדרבי-סל. אני מוכן כבר עכשיו לכאב הלב כשיחתום במכבי, רק תן לנו קצת רומנטיקה להישען עליה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
גיא אסולין מול מכבי חיפה
הרבה חולצות, מעט דקות משחק. אסולין בפעולהצילום: שרון בוקוב
בר פלג
בר פלג

במסגרת רולטת השמות שהיוותה חלק מרכזי בקיץ המגלומני שעברנו, שמו של גיא יגאל אסולין קנה לו מעמד של קבע. כמעט בכל יום שמענו עוד ועוד על העסקה הנרקמת בין השחקן לבין המועדון. אפילו הסקאוטר הטוב בעולם בעיני עצמו, מר אליעזר טביב, עקב אחרי המשא ומתן וניסה כל העת לחטוף אותו מתחת לאפם של קברניטי הפועל.

הדברים לא הבשילו לכדי חתימה בקיץ, ונאלצנו לחכות עד לרכבת הסיוע שנחתה כאן בחורף הקשה שעברנו, ערב המחזור ה-18. מאז שיחק גיא 155 דקות בלבד, המחולקות בין שש הופעות שבהן עלה מהספסל. למעשה, ההפסד הביתי הנורא להפועל עכו בסוף הסיבוב הקודם היווה את נקודת השיא שלו, עת השלים 35 דקות על הדשא. זה היה גם משחקו האחרון. לשם השוואה, קאווה דה סילבה (המועמד המוביל בעיני לרשת את מעמדו של וולטון סילבה) שיחק העונה 30 דקות יותר, ואפילו פתח פעמיים בהרכב. את שני המשחקים האחרונים ראה גיא מהיציע בגלל מלים מיותרות. לצערי, נראה שכך גם תסתיים העונה שלו.

עכשיו, בואו נשים דברים על דיוקם: מעבר לחולצות שהחליף לאורך הקריירה ואולי לא מעט מור"קים קאטלוניים, לגיא אין יותר מדי במה להתגאות. הקשר בן ה-24 שיחק סך הכל 3,475 דקות לאורך הקריירה, והבקיע תשעה שערים (שלושה במדי הרקולס, שלושה במדי ראסינג סנטנדר ועוד שלושה במדי ברצלונה ב'). הפועל היא תחנתו השמינית בקריירה.

במעט ששיחק, אי שם בתוך החושך הנורא הזה ששרר כאן עד המחזור ה-26, ניתן היה לראות מגיא ניצוצות קלים של כדורגל, לא איזה משהו שאפשר להכניס לקלטת ולשלוח, אפילו לא לאמא. ועדיין, במדבר שהיה הסיבוב השני שלנו, כל קוץ נראה כפרח. לא צריך הבנה גדולה בכדורגל כדי לדעת שלילד יש משהו ברגליים וכל מה שחסר לו עכשיו זו הזדמנות, אחת אמיתית ולא כלאחר יד במצב של 1-0 ליריב. קצת דקות בגארבג' טיים שנשאר מהעונה הזאת או אפילו, רחמנא לצלן, לקבל את חולצת ההרכב, אמורים לתת לו את הצ'אנס האמיתי לו הוא מחכה.

אלי גוטמן מהרהר
אל תחשוב, גוטמן, תהמר!צילום: ניר קידר

איני סקאוט, אפילו במנג'ר לא הפגנתי יכולות מרשימות לאורך השנים – שלא לדבר על המגרש האמיתי – אבל אני פונה אליך ישראל אלי גוטמן, לא מתוך מקום של ערכים, אלא ממקום רומנטי לחלוטין. תן לילד צ'אנס, הוא הילד של כולנו. הוא מעולם לא קיבל אחד באמת. כנראה שגם לו יש משקולות על הרגליים. נכון, זה הימור, ואתה לא נראה לי כמו אחד שאוהב להמר, אבל בהתחשב בתוצאות האחרונות נראה שאפשר לשחרר מעט את הרסן. יכול להיות שנרוויח פה שחקן לשנים הבאות, כזה שגם ייתן מספרים וגם יישב עם האוהדים בדרבי-סל. תן לו, גוטמן. אני מוכן כבר עכשיו לכאב הלב והתמוטטות העצבים שאעבור כשיחתום במכבי, רק תן לנו קצת רומנטיקה עכשווית להישען עליה כי אנחנו נגמרים פה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ