הבלוג האדום |

נראה אותך עושה קסם, איל ברקוביץ'

אחרי שנים של דיבורים, הגיע הזמן שהפה הגדול יספק קבלות. הוא כל כך מאמין לעצמו ובעצמו, שאולי בסוף עוד ייצא מזה משהו טוב

ספי קרופסקי
ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי
ספי קרופסקי

"שמעת שברקוביץ' מונה למנג'ר של הפועל, אחי? אתה חושב שהוא יצליח שם?"

ואללה, אין לי מושג, בנאדם. שמע, המחשבה הראשונה שלי כששמעתי על המינוי, כאוהד הפועל, היא שחבל לנו על הזמן. אין סיכוי שהאוהדים של הקבוצה יתנו למינוי הזה לעבור. ברקוביץ' הוא לא הפועל. זה הרי ברקוביץ' של מכבי חיפה, ושל כל מיני קבוצות באנגליה, ושל הבעיטה ההיא שקיבל מג'ון הארטסון, ושל הגלקטיקוס ושל אופירה אסייג. אבל לא של הפועל. הוא ובלומפילד לא הולכים ביחד. זוכר את האדום ההוא שקיבל לאחר שקילל את השופט ליד שער 5?

פעם, לא מזמן, לא היה סרט בעולם שמינוי כזה היה עובר. לא היו מזכירים בכלל את ברקוביץ' כמועמד לתפקיד. אבל אנחנו חיים בזמנים אחרים, אחי. הפועל של היום היא כבר לא הפועל של לפני כמה שנים. עכשיו, כשאין כסף ואין רוכש - אנחנו תלויים בחסדיהם של רמון ושל חג'ג' ושל עוד כמה מהחברים שלהם: שזה יעביר את ההלוואה להוא, ושנוכל לכסות את החוב על ההעברה של השחקן הזה ושהשחקן השני ימכר כבר לקבוצה ההיא מספרד או מאירופה.

"אף אחד לא ידרוך על אייל ברקוביץ', אף אחד!"צילום: שרון בוקוב

אנחנו נראים קצת כמו כדורגל שבועטים בו מצד לצד. כמו פגר שעטים עליו אינטרסנטים מהברנז'ה ועושים בו כרצונם, כדי לקדם את ענייניהם. בעצם, במחשבה שנייה, מתי בשנים האחרונות לא היינו כאלה?

(הפועל מודל 2014, את מדכאת אותי).

אבל אתה מבין, בנאדם? אולי כאן טמונה הגאונות של המהלך הזה. כמאמר הקלישאה, מהמקום הנמוך הזה אפשר רק לעלות. איל ברקוביץ' מתמנה למנג'ר (אם לא מחשיבים את החודש בנתניה) בפעם הראשונה בקבוצה שהיא לא ילדים ג' בנשר, או משהו כזה, ת'ה מבין? האגומאניק שחשב שהוא צריך לקבל את הנבחרת כג'וב האימון הראשון שלו יצטרך סוף כל סוף לספק קבלות. לא מול ההורים הנרגשים מנשר - מול שערים 5 ו-7 ו-2 ו-13. להראות שהוא שווה משהו.

כאילו, יש לך מושג איזה אסון זה יהיה בשבילו אם הוא יכשל בהפועל? שנים של דגירה תקשורתית עלולות להתפוצץ לו בפנים. כמה קל היה לו, מאחורי הבריקדות של אופירה ושל אולפני הטלוויזיה, לירות צרורות לכל עבר. עכשיו הוא חשוף, ולא אחד וגם לא שניים ממתינים לו מאחורי הסיבוב, מתים שהוא יקרוס כדי שיוכלו להניף אצבע ולדחוף לו לעין. להגיד לו: "הינה, קיבלת את ההזדמנות שלך. ומה עשית עם זה? הרסת את הפועל. קברת אותה".

עידו חג'ג'צילום: טל צ'יקורל

"אבל הוא מקבל קבוצה נטולת תקציב, המצב בקאנטים"

זה לא באמת משנה, אחי. הוא בעצמו אמר שמה שמעניין אותו זה להגיע לקבוצה עם מסורת ועם אוהדים. אם יש משהו טוב בברקוביץ' זה הדרייב. האמביציה. הוא הרי מעיד על עצמו שהוא חתיכת משוגע. אז הנה, משוגע מגיע לבית משוגעים, ואם יש מישהו שעדיין לא השתגע – אל דאגה, זה מדבק.

שמע, בוא נסכם את זה ככה, אחי. אם כבר שכונה, אז שכונה עד הסוף: המינוי הזה יכול להיגמר ככישלון מהדהד, כקטסטרופה, כאסון קולוסאלי. האוהדים על הגדרות, הקבוצה בתחתית, הפיטורים בדרך. הרי אנחנו בכל מקרה נמצאים בחצי הדרך לשם. אבל מצד שני, המינוי הזה עוד עשוי להתברר כמהלך גאוני, כהברקת השנה: ניצחונות, צמרת, אירופה. פיו פיו בחזרה אליכם. הוא בטח יגיד לעצמו: "אף אחד לא ידרוך על איל ברקוביץ', אף אחד!". והוא כל כך יאמין לעצמו ובעצמו, שמשהו טוב יקרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ