נמצאו האשמים במצבה של הפועל תל אביב

נאום הפואדיזם של חיים רמון אמנם היה מדויק, אך הדברים החשובים בו התחבאו בין השורות. אין רוכש חדש? זה בגללכם. הפסדים כספיים? לא קניתם מינויים. גם רצח ארלוזורוב, כנראה, בוצע על ידי אוהד באדום

ספי קרופסקי
ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי
ספי קרופסקי

1. ברגע שפואד החליט לשבור את הכלים ולרדת לדשא בבלומפילד הייתי במילואים. ראיתי את המשחק, כמובן, ואת כל מה שקרה בדקה ה-30 ומשהו וגם הספקתי להתווכח עם אוהדי מכבי שפגשתי בצבא (ויש הרבה כאלה, מתברר). אבל בכל זאת, הצלחתי להתנתק, מרצון או מכורח, מהאירועים של אותו הלילה ומכל מה שקרה בימים שלאחר מכן. נאלמתי. העדפתי לשתוק. בינינו, זה לא שהיה חסר מלל: כל כך הרבה אנשים פרשנו, והסבירו ונימקו וגזרו מסקנות מטמטום של כמה אוהדים, מהצד האדום ומהצד הצהוב, שהרס לנו את מה שאנחנו הכי אוהבים.

כשהגיע נאום הפואדיזם של חיים רמון בבית הדין, כבר חזרתי לשגרה שלי, בדסק החדשות של העיתון. גם שם היתה קצת עבודה, אתם יודעים: ירושלים, כפר כנא, ממשלה מתפרקת. רציתי בתחילה לכעוס על רמון, אבל כשבחנתי בפירוט את הדברים שאמר, לא הרגשתי שמשהו מהם הוא לא נכון. יש כמה אנשים שהורסים לנו את הכדורגל, חלקם נמצאים על הדשא דרך קבע (זהבי, שופטים), ואחרים מבקרים שם לעתים רחוקות – וביתר הזמן שוהים ביציע. אני לא יכול שלא לכעוס עליהם – בעיקר על הדרך שבה הם הוציאו את העצבים שלהם והרסו לכולנו, אבל עמוק בפנים אני מבין מה גרם לתבערה; אני יודע מיהו הפירומן שסיפק את החומר הדליק. בנט, נתניהו וזהבי – אותה מקפצה.

חיים רמון מגיע לדיוןצילום: שרון בוקוב

2. אבל הבעיה עם הנאום של רמון לא היתה במה שנאמר, אלא במה שלא נאמר וכנראה גם לעולם לא יאמר באופן ישיר. הנאום שלו התחבר בצורה טובה מדי לקו שמובילה ההנהלה בתקופה האחרונה: האוהדים אשמים בכל צרותיה של הפועל תל אביב. אין רוכש חדש? זה בגלל האוהדים. הקבוצה בהפסדים כספיים? זה אתם שלא קונים מינויים. רצח ארלוזורוב? גם הוא, ככל הנראה, בוצע על ידי אוהד של הפועל.

וזה כל כך מתסכל.

זה מתסכל כי אתה יודע שאירועי הדרבי, חמורים ככל שיהיו, מספקים טיעון נוסף בקרב של ההנהלה באוהדים; זה מתסכל כי אתה יודע שגם האנשים שמייצגים את המועדון שלך, דוגמת רמון וברקוביץ', לא באמת חיים את המועדון אלא חושבים בעיקר על עצמם, על התפקיד הבא שלהם ועל איך הם הולכים לצאת מהאפיזודה האדומה הזו בצורה מכובדת. זה מתסכל כי אתה בסך הכל רוצה שהקבוצה שלך תצליח, וגם אם לא – לפחות תישאר נאמנה לעצמה, לצבע האדום, לאוהדים שלה.

3. ואז מגיעה חבורה אחרת של גברים באדום. עם הנהלה שפויה, וניהול צנוע, וכוונות טובות, ונותנת לאימפריה הצהובה 20 בראש בנוקיהו. אז הם במשבר, והקפטן המקלל שלהם נפצע, והם עדיין לא התחברו. אבל משהו באמון התמים הזה שאתה עדיין תולה בספורט מתאחה. משתקם. אתה שמח לרגע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ