השער העצמי של מכבי נתניה

יוסי מזרחי טען כי צירף את אריאל הרוש משום שעם אוהד לויטה הקבוצה תחזור לליגה הלאומית. אם כך, מדוע חיכה עד לרגע האחרון?

ניצן ליבנה, סטופקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניצן ליבנה, סטופקס

אותו "גורם" במכבי נתניה שתובע את עלבונו של יוסי מזרחי (בכתבתו של שלמה וייס בוואלה), בעקבות הדלפת דבריו לאוהדים על כך שעם אוהד לויטה הקבוצה הייתה יורדת ליגה (בחשיפה של אתר וואן), צריך לבוא בטענות למזרחי. לא לאוהדים, שניחשו שהמאמן שלהם ימעד בלשונו, ותיעדו אותו מדבר איתם באימון.

המהלך של נתניה – צירופו של אריאל הרוש ודחיקה לספסל של שוער שעלה איתך ליגה, שבוע אחרי המועד המקורי של פתיחת העונה ויומיים לסגירת חלון ההעברות ברוב היבשת – הוא לכל הפחות "כשר אבל מסריח". הרבה יותר לכיוון של מסריח. יש שיגידו אפילו קצת מצחין.

אם לויטה שוער כל כך גרוע בסטנדרטים של ליגת העל, אחד שיעשה את ההבדל בין הישארות לירידה – וזו אפשרות הגיונית, גם אם לא נעימה – אפשר היה להבין את זה בחודש יוני, לא דקה לגונג של הפגרה, שגם נכנסה לתוספת זמן ארוכה במיוחד באדיבות המצב בדרום. יש לי תחושה שמזרחי, שוער עבר מהולל בפני עצמו, יודע את התשובה כבר מספטמבר שעבר.

יוסי מזרחי. האשמה היא בו ובמכבי נתניה, לא באוהדיםצילום: שרון בוקוב

כל החלטה שלא התקבלה הייתה ראויה להיות מלווה בהסבר, אמיתי וכנה, ללויטה וגם לאוהדים שלא נטשו את הקבוצה בליגה השנייה. הרי לא מדובר בסוד עסקי; אם כבר סודות עסקיים, אולי כדאי שנתניה תחשוף מהו מקור המימון להבאתו של אריאל הרוש, שוער ראשון בנבחרת שלא עובד בחינם, אל מועדון שבימים אלה מקצץ לשחקניו 15 אחוז מהשכר.

הנטייה הגוברת בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי (לא רק כדורגל, לא רק ישראלי) היא לא לדבר. אין יותר ראיונות אישיים, רק מסיבות עיתונאים יבשושיות, תדרוכים אנונימיים של "גורמים" וראיונות חגיגיים בפתיחת העונה ובסיומה. כאילו מדובר במו"מ מדיני ובראש הממשלה, ולא בכדור ובשער. כאילו זו אלופת אירופה ריאל מדריד, אימפריה של מאות מיליוני יורו, ולא העולה החדשה לליגה מכבי נתניה, כבודה במקומה מונח.

אם מזרחי מתבייש בדברים שלו – כי האמת לא נעימה, או כי הוא שיקר – מוטב היה שלא היה אומר אותם. האשמה היא בו ובמכבי נתניה, לא באוהדים (ומילה טובה על השלט "הדג מסריח מהרוש" – לא רע בכלל), ששימשו במקרה הזה השליח הנאמן שחרד לכבודו של אוהד לויטה ולכבודה של מכבי נתניה.

מתוך בלוג הספורט "סטופקס" של ניצן ליבנה ועידן סגל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ