"המהפכה" של המינהלת: אוהדי הקבוצות הגדולות ישלמו יותר מבעבר

ההחלטה שהתקבלה בתגובה למחאת הכרטיסים לא מעניקה פתרון אמיתי. הרוב המוחץ של אוהדי הכדורגל בישראל ימשיך לשלם בדיוק את מה ששילם, אם לא יותר

עידן סגל, סטופקס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידן סגל, סטופקס

"מחירי הכרטיסים לרוב משחקי ליגת ווינר יהיו במחיר אחיד של 50 שקלים", צעקה הודעת מינהלת הליגה. לרגע הידיים הונפו אל על וצרחת "יששש" פילחה את האופן ספייסים ברחבי הארץ. אבל אז קראנו עד הסוף. למה רוב, כשאפשר כל המשחקים. כל המשחקים, חוץ מאלה שבאמת מעניינים. ולמה לומר רוב, כשבפועל אפילו לא מדובר בחצי ממשחקי ליגת העל: בשני הסיבובים הראשונים יש 182 משחקים בסיבוב – 72 בין ה"קטנות", 20 בין ה"גדולות", 90 מעורבים. אבל למה שבמינהלת יבדקו לפני שהם מכריזים "רוב המשחקים".

בלי ציניות: יפה שאנשי המינהלת הצעירה והלא מנוסה נתנו מענה מהיר לסוגיית כרטיס לכל כיס שצפה בשבוע האחרון. אבל הפיתרון הזה הוא, איך לומר, פושר מאוד. אפשר לקרוא לו גם "עבודה בעיניים", אם מתעקשים. חצי קלאצ'. פשרה שמתאימה לימי מפא"י, ולא למלחמה על איכות חיי המגרש של אוהדי הכדורגל הישראלי בעונת 2014/2015. בסדר כזה, לא יותר. אחלה, אם אתה מתכוון להבטיח מקום במשחק בין אשדוד לרעננה.

אוהדי מכבי תל אביב. יקבלו החזר על ההוצאה המוגזמת בדיעבד שלהם?צילום: שרון בוקוב

במשחקים בין "חמש הגדולות" – מכבי והפועל ת"א, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל ב"ש (אוהדי נתניה, אל תכעסו, אתם היחידים שהרוויחו מהעסק הזה) – יצטרכו האוהדים לשלם עד 90 ש"ח לכרטיס מבוגר. תוסיפו את העמלות שחייב לשלם מי שרוצה להבטיח את מקומו במשחק מושך הקהל – סביבות 15 שקלים – וקיבלתם צעד אחד קדימה, ישר לעמדת נבדל. שני צעדים אחורה. בבעיית ההקצאות לאוהדי הקבוצה האורחת, או המכסה המוזרה לכרטיסים המוזלים, לא חשבו לטפל.

בכנות, סביר מאוד להיפרד משטר של מאה עבור משחק "גדול", ממש כמו שלגיטימי לעשות את זה עבור הצגה או כל בילוי "גדול" אחר. הבעיה היא במגרשים האחרים אליהם יגיעו אוהדי "הגדולות". המגרשים "הקטנים". שם כרטיס מבוגר יעלה 80 ש"ח (40 לחייל/ילד). למה שאוהדי "הגדולות" יצטרכו לשלם יותר מכולם לאורך כל העונה? איזו מין בשורה זו? ולמה לצאת עם הכרזות פומפוזיות על "רוב המשחקים ב-50 ש"ח", כשבפועל מתכוונים להפועל עכו מול מכבי פ"ת? והאם אוהדי מכבי ת"א והפועל ת"א, ששילמו ממיטב כספם למנויים ליציעים 2 ו-13, סכומים שעולים על 80 ו-90 שקלים בממוצע למשחק, יקבלו החזר על ההוצאה המוגזמת בדיעבד שלהם?

הפיתרון שהציעה המינהלת הוא פיתרון קטן ולא מבושל מספיק. הוא ניצחון לאוהדי הקבוצות "הקטנות", כבודם במקומם מונח, ובאמת שצריך להיות שמח שלפחות מישהו פה מנצח. עבור אוהדי "הגדולות" – המאסה העיקרית של הקהל – מה שהיה הוא מה שיהיה, והרוב המוחץ ימשיך לשלם בדיוק את מה ששילם. בקיצור, שוב מתעסקים בקטנות.

מתוך בלוג הספורט "סטופקס" של ניצן ליבנה ועידן סגל

באומן (מימין) וחסון, היום בישיבת המינהלתצילום: שרון בוקוב

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ