טיאנה בארטולטה קופצת רחוק, ולא מביטה לאחור

לאחר שזכתה באליפות העולם בקפיצה לרוחק בגיל 19 בלבד, הידרדרה טיאנה בארטולטה במשך שנים. מפגש מקרי עם בן זוגה העתידי הזניק אותה חזרה לצמרת האתלטיקה, אך מסתבר שמאחורי האידיליה הסתתרה מערכת יחסים אלימה. אחרי שעזבה את הבית, היא שוב מתחילה מחדש

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ענבר
אמיר ענבר

הפרק השני בחייה של טיאנה מאדיסון החל כשנכנסה ב־2011 למסעדה באורלנדו. מפגש מקרי עם ג'ון בארטולטה, מנהל השקעות המבוגר ממנה בכ־20 שנה, הוביל לשיחה שארכה שלוש שעות. "הפסיקי לשקר לעצמך, הפסיקי לעגל פינות", אמר לה, "את אפילו לא יודעת כמה טובה את". היא באמת שכחה.

שש שנים קודם לכן ראו רבים כמה טובה מסוגלת מאדיסון להיות, כשבגיל 19 בלבד הוכתרה לאלופת העולם לשנת 2005 בקפיצה לרוחק. במקום להיבנות מההצלחה, קרסה האתלטית הצעירה והחלה במה שהיא מגדירה "שבע השנים הרעות". לקשייה התווסף קרע במניסקוס. החלמתה הפיזית לא הכינה אותה לקושי הנפשי עמו התמודדה אחרי חזרתה. "לא התייחסנו באופן הולם לחשש שלי להיפצע שוב בזמן קפיצה", אמרה למגזין "ספייקס", "הפכתי מהוססת מדי בצעד הלפני אחרון, שמכין את הקפיצה. לא היה לי את חוסר הפחד שהייתי צריכה כדי לתקוף את הקרש ולקפוץ רחוק. לא הרגשתי שיש לי את זה יותר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ