המשלחת הישראלית במשחקי החורף: הצלחה וקוץ בה

הספורטאים הישראלים מהם לא ציפו ליותר מדי הצליחו בפיונגצ'אנג מעל למשוער, ואילו זה בו נתלו רוב התקוות איכזב בגדול. השורה התחתונה? אפשר לומר שיחסית למדינה שאין בה ממש חורף, ישראל ממש טובה במשחקי חורף

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

הקלישאה אומרת שכגודל הציפייה, כך גודל האכזבה. על אותו משקל, אם לא מצפים להמון, אז גם לא מתאכזבים יותר מדי. המשלחת הישראלית לאולימפיאדת החורף הדגימה זאת היטב - הספורטאים שמהם ציפו להישגים נאים אך לא להצלחות מסחררות, עמדו ביעדים ואפילו מעבר לכך. היחיד שהיה מועמד לעשות משהו יוצא דופן - איכזב בענק.

נתחיל בהצלחות. לראשונה בתולדותיה, המשלחת יצאה למשחקי החורף בפיונגצ'אנג עם נבחרת החלקה אמנותית מלאה, שנכנסה לרשימת 10 הנבחרות הטובות בעולם והתחרתה בתחרות הקבוצתית. כאן הגיע אולי הישג השיא של ישראל - מקום שמיני בעולם מתוך עשר נבחרות, שני מקומות מעל הצפי ההגיוני, שהיה לסיים במקום האחרון. לא מעט בזכות הופעה אדירה של אלכסיי ביצ'נקו בריקוד האישי בתחרות הקבוצתית - שבו דורג במקום השני - הצליחה הנבחרת לשדרג את מעמדה בעולם, ולהעניק לעצמה גם לא מעט מוטיבציה לעתיד. אין איש בוועד האולימפי שלא הביע שביעות רצון אדירה מהתוצאה הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ