שלג מזויף וכביש מקרמיקה: מארגני האולימפיאדה מחפשים פתרונות לחום

האולימפיאדה שתיערך בטוקיו תתקיים דווקא בתקופה החמה והלחה ביותר ביפן. "כמו לשבת בסאונה ענקית למשך חודשיים", מחה תושב טוקיו על אי דחיית האירוע לחודש קר יותר ופחות מסוכן. המארגנים, מצידם, ממשיכים לנסות ולמצוא פתרונות והשקיעו עשרות מיליוני דולרים שספק אם יעזרו

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ימי הקיץ היפניים ידועים בשילוב המעיק ולעתים קטלני של חום ולחות. בסוף יולי ותחילת אוגוסט בשנתיים האחרונות, יותר מ-10,000 איש, בהם 150 מטוקיו, מתו מסיבות הקשורות לחום. רבבות נוספים אושפזו. סוג כזה של חום הביא את מארגני אולימפיאדת טוקיו 1964 להזיז אותה לאוקטובר.

בשנה הבאה, כשהאולימפיאדה תחזור לבירת יפן, היא תיפתח ב-24 ביולי ותימשך עד ל-9 באוגוסט. אפילו לא יידרש גל חום קיצוני כדי להפוך אותם למשחקים האולימפיים החמים אי פעם, כאלו שמסכנים את האתלטים, הצופים, העובדים והמתנדבים. ועדיין, כשהוועד האולימפי הבינלאומי בחר בטוקיו לאירוח המשחקים ב-2013, הוא בכלל לא הביא את מזג האוויר בחשבון. אז למה חשוב לקיים אותם בשיא הקיץ? "זה מונע על ידי הטלוויזיה האמריקאית בעיקר", אומר דיק פאונד, חבר וותיק בוועד האולימפי וראש ועדת המשא ומתן הטלוויזיוני של הארגון לשעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ