כשהיתה סטודנטית בטכניון נרשמה לקבוצת ריצה. היא לא ידעה שתעשה היסטוריה

כרואן חלבי מבצעת מחקרים כחלק מלימודיה, אך גם מחוץ לקמפוס בטכניון היא בודקת האם אפשר להיות רצת עילית במקביל ללימודים. כנערה היתה רצה פעם בשבוע, ללא מסגרת, ורק כשהגיעה לקמפוס נרשמה לקבוצת ריצה והפכה לאתלטית הדרוזית הראשונה שזוכה באליפות ישראל בענף ריצה

כרואן חלבי. "זה מאוד משמח לראות שיש אנשים שהולכים בדרכי"
כרואן חלבי. "זה מאוד משמח לראות שיש אנשים שהולכים בדרכי"צילום: ניר קידר
איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

אפשר לומר שאת רוב היום מבלה כרואן חלבי בת ה-24 בשטח הטכניון בחיפה, עובדת שעות על גבי שעות על מחקר בננו-טכנולוגיה שחוקר את הביו-פיזיקה של חלבונים. אבל במקביל היא עובדת גם על מחקר אחר שבודק: האם אפשר להיות רצת עילית, ספורטאית מקצוענית, במקביל לתואר שני בהנדסה ביו-רפואית?

עד כה, המחקר של חלבי הוא הצלחה מסחררת. התוצאות מפתיעות אפילו את בכירי המומחים - הסטודנטית שהתחילה לרוץ באופן מקצועני רק בגיל 21, הפכה לפני שנה לאתלטית הדרוזית הראשונה - בנשים ובגברים - שזוכה באליפות ישראל באתלטיקה. חלבי סיימה במקום הראשון באליפות ישראל בריצות שדה. מאז, זכתה גם באליפות ישראל בריצות הרים - תחום שמעטים מתמחים בו בארץ - באליפות ישראל ב-10 ק"מ, ולפני כשבועיים שוב באליפות ישראל בריצות שדה, בפעם השנייה ברציפות. "זו היסטוריה", יודעת חלבי, "זו הפעם ראשונה שמישהי דרוזית מגיעה לאליפויות - אפילו בבנים זה לא היה. נראה לי שזה פותח דלתות לעוד אחרים לבטא את עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ