הארץ
שירות "ספורט "
הארץ
שירות "ספורט "

סרינה וויליאמס זכתה הערב (שבת) בתואר אלופת ווימבלדון לשנת 2009 לאחר שגברה בגמר הטורניר על אחותה הגדולה, ונוס, 6:7, 2:6. זהו תואר מספר 11 בטורנירי גראנד סלאם בו זוכה סרינה, והשלישי על הדשא של לונדון.למשפחת וויליאמס, אגב, זהו תואר גראנד סלאם שמיני בווימבלדון מאז שנת 2000 (לא כולל תארי זוגות).

בשנה שעברה היתה זו ונוס שניצחה את סרינה בגמר, אך הערב היא נאלצה להתמודד עם משוכה קשה הרבה יותר מזו שפגשה בחצי הגמר, ולא יכלה למשחק האגרסיבי והסרבים העוצמתיים של אחותה. באם היתה זוכה ונוס בתואר היא היתה משווה את רצף שלוש הזכיות של שטפי גראף משנת 1993.

"לא אני זאת שצריכה להחזיק את הצלחת, היא של ונוס", אמרה בסיום המשחק כשהיא קורנת מאושר האלופה החדשה, "אני לא מאמינה, אני מרגישה מבורכת ועכשיו יש לשתינו גם את גמר הזוגות"

ונוס פירגנה לאחותה הקטנה כשאמרה: "היא שיחקה טוב יותר היום והיתה לה תשובה לכל דבר. הניצחון הגיע לה. נתראה בשנה הבאה".

גם לאחר טקס הנפת הצלחת והראיונות לא הסתיים מסען של האחיות בטורניר. השתיים התייצבו שוב על כר הדשא במגרש המרכזי למשחק גמר הזוגות נגד האוסטרליות, סמנתה סטוסור ורנה סטובוס. האמריקניות, על אף המאמץ שהשקיעו קודם לכן, שמרו על התואר הזוגי בו זכו גם בשנה שעברה לאחר ניצחון בשתי מערכות, 6:7, 4:6.

צלחת בשתי מערכות:

במערכה הראשונה שמרו שתי הטניסאיות על ההגשות שלהן לאורך כל 12 המשחקונים, עד לשובר השוויון, בו שברה סרינה פעמיים בדרך ל-3:7 ו-6:7 במערכה כולה שנמשכה 52 דקות.

האחות הקטנה שלטה היטב במערכה השנייה ושתי שבירות שלה (משחקונים 6 ו-8) הספיקו לניצחון 2:6 במערכה, וזכייה שלישית באליפות ווימבלדון.

נסטור וזימוניץ' ניצחו בגמר זוגות הגברים

אלופי השנה שעברה, האחים בוב ומייק בראון (ארה"ב, 1), נוצחו הערב בגמר זוגות הגברים על ידי דניאל נסטור הקנדי וננאד זימוניץ' הקרואטי 6:7, 7:6, 6:7, 3:6. האחרונים, המדורגים במקום השני בעולם, גברו על האחים במשחק שארך למעלה משלוש שעות וחצי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ