תוצאות הבדיקות של קסטר סמניה לא יפורסמו

לפי החלטת שר הספורט הדרום אפריקאי, לא יפורסמו תוצאות הבדיקות שעברה אלופת העולם בריצת 800 מטר, והיא תמשיך להחזיק במדליית הזהב

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

גבר או אשה - פתרון התעלומה יישאר חסוי. פרשת קסטר סמניה, אלופת העולם הדרום אפריקאית בריצת 800 מטר, שהועלו ספקות בעצם היותה אשה, היתה אמורה להסתיים בסוף השבוע - עם פרסומן של תוצאות הבדיקות המיוחדות שעברה. ואולם לפי החלטת שר הספורט של המדינה, התוצאות, יהיו אשר יהיו, לא יופצו בציבור. עוד נאמר בהודעת השר כי סמניה תישאר אלופת העולם, תמשיך להחזיק במדליית הזהב בה זכתה, והפרס הכספי בו זכתה יישאר שלה.

"כל הבדיקות ותוצאותיהן, שנערכו לסמניה על פי נהלי פדרציית האתלטיקה הבינלאומית (IAAF), יישארו תחת חיסיון של רופא-מטופל", אמר השר. "אנו מפצירים בכל אדם שעוקב אחר הפרשה לכבד את ההחלטה האתית והמוסרית".

התוצאות יישארו חסויות. סמניה לאחר ריצת הגמר (תצלום ארכיון: גטי אימג'ס)

הודעת השר הגיעה בניגוד גמור לפירסומים בימים האחרונים, בהם נאמר כי תוצאות הבדיקות יפורסמו במהלך סוף השבוע. מאז תחילת פרשת סמניה, סערו הרוחות, ועלו טענות על חדירה לפרטיותה של האלופה העולמית ולהתנהלות מחפירה של ההתאחדות הדרום אפריקאית בנושא.

כזכור, עוד לפני אליפות העולם שנערכה בברלין באוגוסט האחרון, הגיע איגוד האתלטיקה הבינלאומי להחלטה מעוררת מחלוקת - לחייב את סמניה לעבור בדיקות מיוחדות לבירור מינה, וזאת בעקבות הגוף השרירי והמראה הנערי של הדרום אפריקאית. למרות זאת, כשברקע מהדהדים הספקות בעצם היותה אשה, התייצבה סמניה לריצת הגמר וזכתה במדליית הזהב, שתישאר שלה - לפחות עד להודעה חדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ