ספורט הארץ

נבחרת הדייויס של ישראל חתמה הערב (ראשון) שלושה ימים מותחים והפכפכים בהתמודדות מול קנדה, שניצחה בסופו של דבר 2-3 והעפילה לבית העליון. אמיר וינטרוב - הגיבור הגדול של הנבחרת בהתמודדות - לא יכל ליכולת אדירה של ואשק פוספיסיל במשחק החמישי והמכריע, בו נכנע בשלוש מערכות, 6-2, 7-6, 6-4 שארכו שעתיים ו-33 דקות.

האם תצליח ישראל להתאושש ולחזור לבית העליון? דברו על זה בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

השחקנים של אייל רן אולי חלמו על חזרה לבית העליון והזוהר, אבל עם יד על הלב צריך להודות שהמקום שלהם בטופ העולמי - למרות הופעות נהדרות והירואיות בעבר - אינו טבעי. וינטרוב, שכבר היה קרוב לפרוש מטניס בעבר, הוא נקודת האור הבולטת בהתמודדות, אחרי ניצחון מזהיר על מילוש רואניץ' ביום הראשון ששמר על התקוות הישראליות. אולם מקבילו הקנדי - ואשק פוספיסיל - שאחראי על שלוש נקודות משלושה משחקים בהם נטל חלק, רשאי לטפוח לעצמו על החזה אחרי שהוביל כמעט לבדו את הקנדים לבית העליון. האמת, מגיע לו.

17 מתוך 17 |
שחגג התמודדות מדהימה עם ניצחון שלישי ועלייה לבית העליון
1 מתוך 17 |
אלפי אוהדים הגיעו לאיצטדיון קנדה ביום שישי חם כדי לעודד את הנבחרת
2 מתוך 17 |
פוספיסיל הבהיר לסלע כבר במשחק הראשון מה עומד לקרות

מוקדם יותר עוד הפיח דודי סלע תקוות מחודשות אצל הנבחרת, אחרי שגבר בקלילות על פיטר פולנסקי האלמוני, שעלה לשחק במקומו של ראוניץ' הפצוע, והשווה את תוצאת ההתמודדות ל-2-2. אך במשחק המכריע - בו רשם פוספיסיל הכשרוני לא פחות מ-27 אייסים ו-54 ווינרים (לעומת 1 ו-16 בהתאמה של וינטרוב) - גם יכולת טובה של הישראלי לא עזרה לחבורה בכחול-לבן, שתשרך רגליה בבית האירופי/אפריקאי.

מהלך המשחק:

הקנדי המצוין המשיך את היכולת הטובה שלו מהיומיים האחרונים ושבר את וינטרוב כבר במשחקון ההגשות הראשון שלו ועלה ל-0-2 מהיר. הישראלי עלה לראשונה על לוח התוצאות אחרי המשחקון הרביעי וצימק ל-3-1. פוספיסיל לא ניצל שתי אפשרויות שבירה במשחקון השישי, אך השמיך לשמור על ההגשות ועלה ל-2-5. הקנדי עלה חד מאוד למשחקון המכריע ושבר את וינטרוב בשנית, 2-6 לפוספיסיל ו-0-1 לקנדים במשחק המכריע.

יכולת טובה שלא הספיקה. וינטרובצילום: קידר ניר

האורח המשיך להפציץ סרבים עצמתיים והוסיף 2 אייסים לשבעה שכבר השיג במערכה הראשונה. שני השחקנים שמרו על ההגשות ואחרי ארבעה משחקונים התוצאה 2-2.משחק לחימה אדיר העלה את וינטרוב ליתרון ראשון במשחק עם שבירה ראשונה, 2-3. הישראלי שמר על קור רוח במשחקון העוקב, ולמרות שהקנדי עמד מספר פעמים לפני שבירה משלו, שמר על ההגשות ועלה ל-2-4. וינטרוב הגיש למערכה במצה של 4-5, אך נשבר בחזרה וראה את הקנדי הופך ל-6-5. הישראלי התעשת במשחקון ה-12 ושלח את המערכה השנייה לשובר שוויון. שני מיני ברייקים מהירים לכל צד שמרו על תוצאה צמודה, אך אז השתלט הקנדי על המשחק, ניצח 3-7 ו-6-7 במערכה השנייה כדי לעלות ל-0-2.

וינטרוב לא אמר נואש, אולם הקנדי לא נתן לו להתקרב יותר מדי. אחרי שישה משחקונים שמרו שני הטניסאים על תוצאה צמודה - 3-3.אחרי שמונה משחקונים צמודים הצליח פוספיסיל להשיג את השבירה המיוחלת עם 0-40 כדי להגיש להתמודדות. וזה אכן מה שהוא עשה - 4-6 לפוספיסיל בסט השלישי וניצחון 2-3 דרמטי לקנדים.

החגיגה המתבקשת אחרי הניצחון. פוספיסיל, הערבצילום: אי-אף-פי


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ