שטילוב: "אין לי ספק שמדליה בלונדון היא בהישג יד"

ביצוע מצוין בגמר בטוקיו העניק לישראלי מדליית ארד נוספת בתרגיל הקרקע באליפות העולם: "אעשה הכל כדי שהצבע של המדליה בלונדון יהיה צהוב ומבריק"

אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר

כבר בפתיחת השנה האולימפית הכריז יו"ר הוועד האולימפי, צבי ורשביאק, שאחת המטרות המרכזיות של המשלחת הישראלית ללונדון תהיה לקטוף מדליה בענף חדש. אתמול הובהר לכל מי שעוד פקפק כי אם אכן יש ספורטאי ישראלי שמסוגל לממש את החזון של ורשביאק, מדובר באלכס שטילוב.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

אחרי שסיים ביום שישי במקום ה-13 בגמר קרב-רב באליפות העולם בטוקיו, הגיע אתמול שטילוב ללחם והחמאה שלו - גמר תרגיל הקרקע. הישראלי היה האחרון לעלות למזרן, התעלה והשיג 15.466 נקודות - ציון שהעניק לו את מדליית הארד והמקום על המדרגה השלישית בפודיום, לצד הברזילאי דייגו היפוליטו. קוהיי אוצ'ימורה היפאני, שזכה במדליית הזהב בקרב-רב, ניצח גם בקרקע (15.633 נקודות)

10 מתוך 10 |
על דוכן המנצחים עם המדליה.
1 מתוך 10 |
שמחת הניצחון
2 מתוך 10 |
מרחף בדרך למדליה

"אני מאושר", סיפר שטילוב, "היה לי תרגיל מצוין, ללא שגיאות. כשעליתי למזרן הייתי מודע לציוני המתחרים וידעתי שאם אבצע את התרגיל שלי היטב, אשיג קריטריון ומדליה בצבע כלשהו. עכשיו אני יכול להירגע - השגתי את הקריטריון האולימפי, המטרה העיקרית לשמה הגעתי הנה. אין לי ספק שמדליה בלונדון היא בהישג יד. אעשה הכל כדי שהצבע שלה יהיה צהוב ומבריק".

"אנחנו ממש לא מופתעים", אמר יו"ר איגוד ההתעמלות, רענן ורשביאק, "רצינו, ציפינו וזה הגיע. אחרי היום הראשון במוקדמות ראיתי את הציונים של היריבים, הייתי בפאניקה וחששתי שאלכס לא ייכנס לגמר. כשזכה בארד היו לי דמעות בעיניים, וכשיו"ר המשלחת צלצל אלי כמעט נחנקתי מבכי ולא הייתי מסוגל לדבר. אלכס עשה זאת בזכות, אף אחד אחר לא מעד. זו היתה תחרות קשה מאוד".

אין ספק שבהשוואה לענפים בהם זכתה ישראל במדליות אולימפיות, התעמלות היא תחום זוהר ויוקרתי בהרבה. "בלי לפגוע בהם, התעמלות זה לא שיט ולא ג'ודו", הדגיש רענן ורשביאק, "ביחד עם שחייה ואתלטיקה, זהו אחד משלושת הענפים עליהם מתבססת האולימפיאדה. בהמשך לשתי המדליות של נטע ריבקין והנבחרת האמנותית, ההתעמלות בישראל היא אימפריה עולמית".

אלכס שטילוב, אתמול. "מתעייפים רק מלהתבונן בו מתאמן"צילום: רויטרס

"כאשר מתעמל שלנו הגיע למקום ה-19 באתונה קפצנו מרוב שמחה וגאווה, והיום אנחנו בהחלט מצפים למדליה", אמר יו"ר הוועד האולימפי, שמחרתיים יעניק למתעמל צ'ק בסך 50 אלף שקל עבור ההישג הכביר. לצבי ורשביאק גם ברור מה צריך שטילוב לעשות כדי לשפר את סיכוייו להגיע לפודיום בלונדון: "בטכניקה הוא כמעט מושלם, אבל בעתיד, אם הוא רוצה מדליה, הוא יצטרך לקחת רמות סיכון גבוהות יותר. אם אני חושב כך, הוא בטח יודע זאת".

בשבוע הקרוב, אחרי הנחיתה בארץ, זרי הפרחים, הברכות והחיבוקים מכל עבר, ישוב שטילוב לאימונים האינטנסיביים. הצוות מסביבו יעשה הכל כדי שיגיע ללונדון בכושר אופטימלי.

"הוא ילד טוב, אבל אין צורך לקנא בו", מחייך רענן ורשביאק, "הוא עובד קשה מאוד, אנשים מתעייפים רק מלהתבונן בו מתאמן. היום הוא המתעמל האירופאי מספר אחת ואנו נותנים לו כל מה שעולה על הדעת, בסיוע מינהל הספורט והוועד האולימפי. מובן שבעקבות התחרות המועמדות שלו למדליה אולימפית קיבלה חיזוק, אבל נרכז בהקדם את הצוותים המקצועיים כדי שיהיה אפילו טוב יותר, יתקדם ויעבור את העולם. יש עוד מה לשפר כי אנחנו מכוונים הכי גבוה. אנחנו לא בונים על נפילות של מתעמלים אחרים, אלא מצפים להגיע למצב בו אם אלכס שטילוב יבצע היטב את התרגיל שלו, הוא יהיה הכי טוב בעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ