ניצחון שני למקיאוון בקטע שהסתיים בגרמניה

המאיץ האוסטרלי זכה בקטע מישורי שהסתיים בקרלסואה; ארמסטרונג סיים במקום ה-54 ושומר על החולצה הצהובה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

כמו רוב הקטעים בשבוע הראשון, גם הקטע השביעי מלוניוויל לקרלסואה (מרחק של 225 ק"מ) הסתיים בדהירה המונית לקו הסיום. רובי מקיאוון, הבכיר בין המאיצים האוסטרלים הצליח להגיח אל קו הסיום ולזכות בניצחון. הניצחון השני שלו בקטע השנה שחימם את המאבק על החולצה הירוקה.

מקיאוון לא מנסה להשיג את החולצה הצהובה וזו ממשיכה להיות שייכת ללאנס ארמסטרונג האלוף בשש השנים האחרונות שסיים במקום ה-54, אבל בתוך הפלוטון כך שהזמן שהוא צבר היה זהה לזה של מקיאוון. הוא ממשיך להוביל על חברו לקבוצה ג'ורג' הינקאפי ועל אלכסנדר וינוקורוב שמסומן כיריב הבולט שלו.

בגלל שהמרוץ עבר בגרמניה היה ברור שהרוכבים הגרמנים ינסו להראות יכולת. מי שפרץ מוקדם וניסה לברוח מהפלוטון היה פביאן ווגמן הצעיר מקבוצת גרולשטיינר. אבל הוא נבלע 15 ק"מ מהסיום ולא הצליח לנצח במרוץ הבכורה שלו. רוכבי טי-מובייל הקבוצה הגרמנית המובילה כלל לא ניסו להראות יכולת בקטע בו היה בפעם הראשונה קטע הררי בטור דה פראנס.

משבת יהיה קמצוץ נוסף של הרים. קטע בן 235 ק"מ מפורצהיים בגרמניה לז'רארמר בצרפת. 2.5 ק"מ מהסיום מצפה לרוכבים פסגה בדרגה 15. הפעם כבר הרוכבים המובילים ייצטרכו לתקוף את ארמסטרונג.

דירוג הקטע השביעי 1. רובי מקיאוון (אוסטרליה) 5:03.45 שעות 2. מגנוס בקסטדט (שוודיה) זמן זהה 3. ברנרד איסל (אוסטריה) זמן זהה 4. גריט גלומסר (אוסטריה) זמן זהה 5. באדן קוק (אוסטרליה) זמן זהה

דירוג כללי 1. לאנס ארמסטרונג (ארה"ב) 23:01.56 שעות 2. ג'ורג' הינקאפי (ארה"ב) 55+ שניות 3. אלכסנדר וינוקורוב (קזחסטן) 1.02+ דקות 4. יינס וויטס (גרמניה) 1.04+ דקות 5. בובי ג'וליץ' (ארה"ב) 1:07+ דקות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ