שיא ישראלי לדוגדקו במוט באליפות ישראל

אולגה דוגדקו עברה 4.03 מ' ושיפרה את שיאה הלאומי בסנטימטר; ניקי פאלי עבר גובה של 2.25 מ' בקפיצה לגובה

רמי היפש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי היפש

במשך יומיים רצופים היה מתחם קטן באגף הימני של איצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף במרכז אליפות ישראל. שם, זה לצד זה, נערכו תחרויות הקפיצה במוט והקפיצה לגובה. שם, כמעט ביחד, גם הסתיים החלק המעניין של האליפות.

לאולגה דוגדקו, הקופצת במוט שבארץ זכתה לשם אולה דור וכך תכונה תמיד למרות ניסיונותיה להתעקש שהיא דוגדקו, היה זמן. היא חיכתה בזמן שמתחרותיה מורן עזיזי וטלי גרינר עברו 3.65 מטר ופסלו בגובה הבא. רק אז היא נכנסה לתחרות וביקשה להעלות את הרף לגובה של 4.03 מטר, בניסיון להשיג שיא ישראלי חדש. ההמתנה השתלמה. דוגדקו עברה בניסיון הראשון, שיפור של סנטימטר לשיא שקבעה באליפות ישראל בשנה שעברה.

בכלל, דוגדקו פיתחה מנהג - לשבור את השיאים של עצמה בתחרות הלאומית, וכל פעם בסנטימטר. "כן, כל הזמן אני משפרת בסנטימטר, וזה לא טוב. בגלל זה ביקשתי שיעלו את הרף ל4.10- מטר. הייתי קרובה לעבור".

לדוגדקו היו סיבות מקלות. היא לא התחרתה השנה הרבה, בעקבות הניסיון לעבור גיור מלא. "הרגשתי שחסרות לי תחרויות. אולי בגלל זה השיא שופר רק קצת".

ליד דוגדקו התחרו בקפיצה לגובה. בשנה שעברה היה ניקי פאלי התגלית החדשה של האתלטיקה הישראלית. הוא שיפר את השיא האישי שלו בכל תחרות, ובאליפות ישראל עבר 2.30 מטר, אבל בשתי התחרויות הקודמות שלו השנה הוא התקשה (2.14 מטר בלבד). גם אתמול הוא איכזב ולא היה קרוב לעבור 2.28 מטר בשלושה ניסיונות, אבל לפחות זכה בתואר.

בסיום, הפגין פאלי קור רוח: "עשיתי 2.25 מטר, שזאת התוצאה הטובה שלי השנה, ואני מרוצה מכך. בשנה שעברה העונה שלי היתה קצרה יותר והגעתי לשיא מוקדם יותר, הפעם יש לי עוד חודשיים להגיע לשיא".

המסלול הפסיק להלהיב בשנים האחרונות, וכך הפכה הקפיצה לרוחק לגברים למוקד הבא. רוסלן גאוטולין הרוסי הצליח לקבוע שיא בינלאומי (התוצאה הטובה ביותר לאתלט זר בתחרות בישראל) כשקפץ למרחק של 7.99 מטר. בין הישראלים הפתיע ינון ישראלי הצעיר כשעבר 7.64 מטר, והקדים בשמונה סנטימטרים את יוחאי הלוי.

ריטה פוגרלוב השלימה דאבל כשניצחה ב-200 מטר תוך שהיא משיגה שיא אישי (24.63 שניות). מיכאל אילין, שניצח שלשום ב-110 משוכות, השלים דאבל משלו כשניצח ב-200 מטר. גם ליאת ענו (400 משוכות), יוסף גזאצ'ו ואירנה ויינגרטן (800 מטר) וסיוון ג'אן (הדיפת כדור ברזל) השלימו דאבל.

בריהון וובה, אסרט ממו וזוהר זמירו ניהלו קרב גדול עד לסיום ריצת 5,000 מטר, אבל לא היו קרובים לשיא העתיק של וישניצר מ-1974. ואדים בביקין ניצח שוב בהטלת כידון, עם תוצאה חלשה. עוד אליפות הסתיימה בלי בשורות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ