אלברטו קונטאדור זכה בטור דה פראנס

הרוכב הספרדי הצעיר, שכבר הוביל לפני הקטע האחרון, סיים בין הראשונים וזכה בפעם הראשונה בתואר, בתחרות שיזכרו ממנה בעיקר את השערוריות

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

אלברטו קונטאדור זכה היום (ראשון) בטור דה פראנס. הרוכב הספרדי בן ה-24, שזו הזכייה הראשונה שלו בתואר, הגיע לפאריס כמנצח, אחרי שהצליח לשמור אתמול על החולצה הצהובה במירוץ נגד השעון.

בקטע האחרון, בו מקיפים הרוכבים שבע פעמים את מרכז פאריס התכבד דניאלה בונטי האיטלקי בניצחון כשניצח בספרינט בסיום רוכבים רבים בהם קונטאדור, זה היה הקטע השני השנה שהאיטלקי זכה בו.

קונטאדור רוכב בדיסקברי צ'אנל, הקבוצה שבה רכב לאנס ארמסטרונג שזכה שבע שנים רצופות בטור. הטור דה פראנס סבל השנה משערוריות שהבולטות שבהן היו השעייתו של אלכסנדר וינוקורוב אחרי שנתפס על שימוש בעירוי דם ופיטוריו של מיכאל ראסמוסן, שהוביל בטור, על ידי קבוצתו ראבובנק על ששיקר לקבוצה על מקום הימצאו כשנידרש לבדיקות, מכל זה ינסה קונטאדור לצאת כמנצח ראוי.

זה לא יהיה קל. עננת החשדות לגבי הרוכבים היא גדולה ומבט על רשימת הזוכים בשנים האחרונות גם מגלה מספר בעיות, כמו למשל העובדה שפלויד לאנדיס, המנצח בשנה שעברה, עלול לאבד את הניצחון בגלל שימוש בסטרואידים והעובדה שב-1996 לא כתוב שם המנצח אחרי שביארן ריס הודה שהשתמש בסטרואידים במהלך הניצחון.

דרוג סופי:

1. אלברטו קונטאדור, ספרד, דיסקברי צ'אנל. 91:00.26 שעות 2. קאדל אוונס, אוסטרליה, פרדיקטור-לוטו, 23+ שניות 3. לוי ליפהיימר, ארה"ב, דיסקברי צ'אנל, 31+ שניות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ