סלע ואוקון ינסו להשלים ניצחון בגביע דייויס

ביום שישי אחרי כמעט שעות של משחק ניצחו רם וארליך את מאסו וגונסאלס בחמש מערכות והעלו את ישראל ל-1:2, עכשיו הכל תלוי בזוגות

ניר וולף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר וולף

יש ביניהם הבדל של 114 מקומות בדירוג העולמי, והמפגש בינהם ביום ראשון בערב כנראה יכריע את גורל ההתמודדות כולה. המנצח ישלח את נבחרתו לבית העליון, למפסיד לא יהיו תירוצים ¬ נועם אוקון מול ניקולאס מאסו.

אוקון, שהצליח לתת קצת פייט ביום חמישי לפרננדו גונסאלס, כבר ניצח בעבר את הצ'יליאני המבוגר ממנו בחצי שנה. מאסו אמנם דורג בשיאו במקום התשיעי בעולם, אבל הוא הגיע לרמת השרון בכושר ירוד, הותש במשחק יומיים רצופים בשני משחקים שערכו כחמש שעות כל אחד ויחד עם תמיכה של איצטדיון מלא לישראלי, המדורג 186 בעולם, יש בהחלט סיכוי סביר להפתיע.

קודם לכן, בשעה 14:00, ינסה דודי סלע לעשות את העבודה בעצמו, אבל מול פרננדו גונסאלס (6 בעולם) המשימה נראית כמעט בלתי אפשרית. למזלו, זמן קצר לפני כניסת צום יום הכיפורים עשו יוני ארליך ואנדי רם את תפקידם בהצלחה, העלו את ישראל ליתרון 1:2 בהתמודדות והציבו את ישראל במרחק של ניצחון בודד מחזרה לבית העליון אחרי היעדרות של 13 שנים.

זאת היתה חגיגת טניס שלא זכורה כבר הרבה מאוד זמן בישראל. ביום שישי קיבלנו קרב כפול ? רם וארליך מול צמד שרק לפני שלוש שנים קטף את מדליית הזה האולימפית באתונה; ומול השעון שלא התחשב ודהר לעבר הדד-ליין האכזרי של כניסת צום יום הכיפורים. פתאום קיבלנו משחק דרמטי שלא נראה כבר שנים ברמת השרון, ובאופן מקביל כמות צופים שהולכת ומצטמצמת ככל שרגעי ההכרעה מתקרבים.

בסביבות השעה שלוש כבר החלו המארגנים לזוז בחוסר נחת על כיסאות הפלסטיק שלהם. 5,000 הצופים שפקדו בעשר וחצי בבוקר את האיצטדיון, ומילאו אותו כמעט לחלוטין, הפכו פתאום ל-1,500 ואפילו אורחת הכבוד שהוציאה מריכוז את רוב הקהל ביציעים, בר רפאלי, כבר חתכה הביתה ללאונרדו והארוחה המפסקת. לאף אחד לא היתה תשובה לשאלה מה יקרה אם המשחק יצטרך לעבור את השעה 17:15 ? מועד כניסת הצום. וזה בלי לקחת בחשבון את העובדה שאלפי צופים יצטרכו לעזוב את האיצטדיון כשאף אחד מהם לא לקח בחשבון אפשרות להשאיר את האוטו בבית ולהגיע על אופניים.

לאנדיוני היתה הזדמנות לגמור את זה קצת יותר מוקדם - במשחקון השמיני של המערכה החמישית, ביתרון 3:4, לא הצליח הזוג הישראלי לנצל שלוש נקודות שבירה וגונסאלס שמר את האורחים במשחק.

את המערכה הראשונה פתחו רם וארליך בצורה מביכה ונכנעו בקלות 6:2 הסט השני שייך כולו לקהל, שבשובר השוויון הצליח להוציא את גונסאלס משלוותו ? לא הפסיק להרעיש בנקודות ההכרעה ועשה בדיוק את מה שקהל ביתי במשחק דייויס אמור לעשות. זה נגמר 1:7 בשובר השוויון והמשיך עם 2:6 במערכה השנייה, בעיקר בזכות המומנטום שנוצר והעצבים של הצ'יליאנים.

"רק בזכות הקהל ניצחנו", הודה ארליך, שהיה חלש מאוד לאורך רוב המשחק, "אני גמור נפשית ומנטאלית." שותפו הוסיף: "אנחנו רוצים לעשות פה משהו מדהים. הם זוג מנוסה עם מדליית זהב אולימפית, אבל תודות לקהל הזה ולמרות שיוני חצי גמור ניצחנו".

בשעה 15:52, בנקודה הגדולה ביותר של המשחק, הצליחו אנדיוני לנצל נקודת משחק, לשבור את הצ'יליאנים ולגמור את המשחק. 6:2, 6:7, 2:6, 6:3, 8:10. יתרון 1:2 בהתמודדות כולה ומרחק ניצחון אחד מהישג ענק. הערב נדע אם נבחרת הדייויס שלנו נכתבה בסוף השבוע הזה בספר החטאים או בספר ההיסטוריה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ