לונדון מחכה לו: המסע של הלפיד האולימפי

הלפיד האולימפי ייצא במאי מדרום מזרח אנגליה לדרך ארוכה, עד שיגיע ללונדון ויזניק את האולימפיאדה ב-27 ביולי 2012. החידוש: הוא יעשה זאת בין השאר על גבי סירה, סוס, רכבת קיטור, מעבורת וכדור פורח

עוזי דן
עוזי דן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עוזי דן
עוזי דן

הסינים הביאו את הלפיד האולימפי עד לפסגת האוורסט. אצל הבריטים, הפסגה הגבוהה ביותר אליה יגיע הלפיד האולימפי - שמסלול המסע שלו פורסם שלשום - תהיה הר סנודון, רק 1,085 מטרים. אבל מה שבריטניה לא יכולה לספק בגבהים, היא תעשה בגיוון של כלי התחבורה, במירוץ שיימשך 70 יום וישתרע על פני 12,700 קילומטר.

מסע הלפיד יעבור ברחבי בריטניה - בין השאר בסקוטלנד, וולס, צפון אירלנד ואיי התעלה. הוא יעשה זאת בעזרת סירה, רכבל, חשמלית, רכבת קיטור, כדור פורח, אופנוע ומכונית. אבל זה לא הכל. הוא יינשא גם על גבו של סוס, יגלוש במורד מגדל, יעבור במעבורת (ולא בסתם אגם, אלא בלוך נס), יחליק על הקרח ויעלה על רכבת הרים עד לפסגת הסנודון בצפון וולס.

"רצינו להיות יצירתיים בעניין הזה", אמר יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת לונדון, סבסטיאן קו. המסלול המפותל והארוך נבחר כך כדי שרוב רובם של אזרחי בריטניה יוכלו לחזות במסע הלפיד. למעשה, 95% מאזרחי בריטניה גרים במרחק של פחות משעת נסיעה מהמסלול. הכפר הקטן ביותר בו יבקר הלפיד יהיה ברידי הצפון אירי, בו מתגוררים 93 אנשים. "אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר אנשים בבריטניה", אמר קו.

מסלול הלפיד. לחצו להגדלה

המארגנים בחרו מסע לפיד צנוע, בוודאי יחסית למארגני אולימפיאדת בייג'ין, שארגנו מסע חובק עולם. מארגני המסלול הבריטי לא הודיעו כיצד יגיע הלפיד מאולימפיה והאם יובל היישר לבריטניה או יעבור קודם במקום אחר. לפי קו, הוא בכל מקרה יעבור בדבלין, בירת הרפובליקה האירית, כדי להוכיח את יחסי הקירבה.

ב-18 במאי 2012 ייצא הלפיד מאולימפיה, יוון, ובכל מקרה יגיע באותו יום לדרום מזרח אנגליה, גם אם יעבור לכמה שעות בדבלין. שם יתחיל המסלול, שיסתיים בהדלקת המשואה האולימפית באיצטדיון האולימפי של לונדון ב-27 ביולי 2012.

האבטחה היא דאגה לא קטנה. קו הבטיח כי תהיה נוכחות גדולה של שוטרים ואנשי ביטחון - 11 צוותי משטרה רכובים על אופנועים ילוו את הלפיד בכל רגע נתון.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ