שובו של טייגר וודס

אחרי הפסקה של 749 ימים, 26 טורנירים ויותר מדי שערוריות, כותרות, פציעות וניתוחים, טייגר וודס שוב אלוף

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

"החזרה של טייגר למסלול הניצחונות מסקרנת אותי", אמר השבוע רורי מקילרוי, "יהיה נהדר להתמודד אתו בסיבוב האחרון בטורניר בשנה הבאה. זה לא משהו ששחקנים מהדור שלי חוו".

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

לרגע אפשר לחשוב שהדור של מקילרוי נמצא בסבבי הגולף כבר שנים ארוכות, במהלכן נעדר שמו של טייגר וודס מרשימת הזוכים בטורנירים. לא, אלו היו רק שנתיים. בהתחשב במה שעבר על וודס בתקופה הזו, לא פלא שזה מרגיש כמו הרבה יותר. כמעט כמו חיים אחרים.

בנובמבר 2009 רשם וודס את ניצחונו ה-82 בקריירה, באליפות אוסטרליה. 12 ימים מאוחר יותר, כשהתנגש עם מכוניתו בברז כיבוי, לא ידע איש איזו תיבת שרצים עומדת להיפתח. חייו של הגולפאי הטוב בתבל עמדו להתהפך. הקריירה שלו הושפעה בהתאם.

וודס זוכה בשברון וורלד צ'לנג'. "חלף זמן מה, אבל ההרגשה היתה כאילו כלל לא עבר זמן" צילום: אי-אף-פי

בין חשיפת בגידותיו, לטיפול במכון לגמילה ממין ולגירושין המתוקשרים, לקח וודס פסק זמן מגולף. כשחזר כעבור מספר חודשים, לא הזכיר בדבר את השחקן שזכה ב-14 תארי מייג'ור. טורניר אחר טורניר הניבו הופעה כושלת ולעתים הדחה כבר אחרי יומיים, או הופעה מוצלחת ברובה, עד להתפרקות בסיבוב האחרון דווקא ממי שנחשב לגולפאי הכי מסוכן במצבים הללו.

לא הכל היה מנטלי. פציעות בברך ובגיד אכילס אילצו אותו לעבור ניתוח, והוא נזקק לזמן להסתגל לשינוי רביעי בקריירה בסגנון החבטה. "כדי לשחק כפי שאני יכול, היה עלי להיות כשיר לחלוטין, והאימונים נבנו מכך", הוא מספר עתה. אלא שככל שעבר הזמן והוא התקשה להתאושש, גברו סימני השאלה. הגיל משחק תפקיד. ב-30 בדצמבר יהיה וודס בן 36.

מתנה משותפת ליום ההולדת ולחג המולד כבר יש לו. לפני שנתיים היה טורניר שברון בקליפורניה הראשון ממנו פרש בעקבות חשיפת הפרשות שלו. בשנה שעברה שמט בו יתרון ארבע חבטות בסיבוב האחרון והפסיד. השנה, הוא אולי מסמל את התאוששותו. ביום ראשון, שתי גומות לסיום הטורניר, פיגר וודס בחבטה אחרי המוליך ז'אק ג'ונסון. מה שייצר בהן הזכיר את וודס בימיו הגדולים: בירדי בגומה ה-17, חבטה של 158 יארד בדרך לגומה ה-18, והטבעת הכדור בבירדי נוסף. ואז, שאגת ניצחון. אחרי הפסקה של 749 ימים ו-26 טורנירים, הוא שוב אלוף. "אם הבחור כשיר, זה קריטי", מודה ג'ונסון, "הוא יודע כיצד לבצע ולנצח".

רמזים לכך כבר נראו בשבועות האחרונים. באליפות אוסטרליה שיחק וודס היטב וסיים שלישי. בפרזידנטס קאפ השיג את הנקודה שהבטיחה לארה"ב ניצחון. עם זאת, לא כולם משוכנעים. שברון הינו טורניר קטן בן 18 שחקנים בלבד, חלקם מותשים מעונה ארוכה. העובדה שמדובר במסלול קצר בוודאי תרמה לוודס, שעדיין מתקשה בחבטות הארוכות. האם הוא באמת חזר? רבים מחכים להוכחה נוספת לפני שיחזרו לדבר על 18 תארי המייג'ור של ג'ק ניקלאוס כמטרה. "תואר בסוף הקיץ או בסתיו, בטורניר מלא, היה דרך משמעותית יותר לשפוט את מה שאפשר לצפות ממנו ב-2012", אמר פארל אוואנס, פרשן ESPN. הקולגה בוב האריג ציין: "הדבר הגדול ביותר הוא הביטחון העצמי. הוא גם לא יצטרך לענות יותר לשאלה הנוגעת בכך שאינו מנצח".

השחקנים, באופן טבעי, נשמעים אחרת. "ייתכן שבעוד עשר שנים נביט לאחור ונשכח מהשנתיים הללו", אמר פול קייסי, שסיים שלישי. סטיב סטריקר סיפר: "בשנה שעברה שיחקתי אתו כאן בסיבוב הראשון וחשבתי 'וואו, הבחור חזר', אבל הפעם יש לו אפילו יותר ביטחון ויכולת. הוא מרגיש טוב יותר לגבי הכיוון אליו הוא הולך".

הכשירות, החבטה, הראש. לראשונה מרגיש וודס שהכל שוב מתחבר לו. הוא דיבר על הגיוון המחודש שהוא חש במשחקו, על המחויבות שהפגין לכל חבטה ("אבי היה גאה בי") ופשוט בטבעיות שחש בסיבוב האחרון. "בגומות המכריעות הרגשתי בנוח", סיפר, "הייתי מתוח, אבל זו עדיין הרגשה נוחה. אנשים לא מבינים כמה קשה לזכות בטורנירי גולף. חלף זמן מה, אבל ההרגשה היתה כאילו כלל לא עבר זמן".

עכשיו העניין הוא לעשות זאת בעקביות. בינואר יחזור וודס להתחרות, הפעם בטורניר משמעותי יותר באבו דאבי. המטרה האמיתית ידועה: המייג'ורים. "אני נלהב מאוד לגבי השנה הבאה", הוא אומר, "יהיה מהנה להופיע בלוח טורנירים מלא, דבר שלא עשיתי זמן מה. אנסה להגיע לשיא ארבע פעמים בשנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ