אורי טלשיר
ספורט הארץ

גולש הניל פרייד הישראלי, נמרוד משיח, זכה הבוקר (ראשון) במדלית הארד באליפות העולם בשייט והצטרף ללי קורזיץ שזכתה בשבוע שעבר במדלית זהב כדי להשלים שבועיים מוצלחים לאחד מענפי הייצוג המובילים של ישראל. משיח סיים את שיוט המדליות במקום השישי, הקדים את מתחרהו הפולני על קו הסיום, וסיים עם טעם מתוק לאחר שנחלש בימים האחרונים.

הזכייה במדליה מהווה בעצם את הדובדבן שבקצפת עבור משיח שנאבק עם המדליסט האולימפי שחר צוברי על הזכות לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012. ההישג המרשים בולט במיוחד לאור האליפות החלשה של צוברי שסיים במקום ה-17 ונקלע לפיגור משמעותי באחד המאבקים הספורטיביים המרתקים בספורט הישראלי.

דווקא לצד ביצועים פושרים באליפויות אירופה, משיח מצטיין בפעם השלישית ברציפות בתחרות העולמית, שנחשבת לאיכותית בהרבה. "כנראה שכאשר הוא רואה סביבו את כל התותחים, זה מדרבן אותו והוא מגיב בהתאם", סיפר אתמול מאמנו גל פרידמן, "התחרות הזו היא הפיק של השנה, ולכן נמרוד הגיע אליה בשיאו".

7 מתוך 7 |
נמרוד משיח גולש למדליה, השבוע בפרת'
1 מתוך 7 |
נמרוד משיח גולש למדליה, השבוע בפרת'
2 מתוך 7 |
נמרוד משיח גולש למדליה, השבוע בפרת'

מדליית הארד בה זכה משיח מהווה שחזור של הישגו באליפות העולם בשנה שעברה בדנמרק. הישג השיא של השייט שחולם על מדליה אולימפית הוא מדלית כסף באליפות העולם באנגליה. זירת המאבק בין שני הישראלים תעבור עתה למוקש הבא, אליפות העולם בדגם הניל-פרייד.

משיח התחיל את האליפות בצורה פנטסטית והתבסס בפסגה אחרי ארבעה שיוטים קרובים לשלמות. היחלשותו בהמשך דירדרה אותו למקום הרביעי, מרחק שתי נקודות מהפולני מיארצ'ינסקי עליו חלף היום, בתום שיוט רב תהפוכות בו גילה אופי רב.

"זינוקים לא טובים גרמו לו להיות במרדף מתחילת השיוטים", הסביר אתמול מאמנו גל פרידמן שניתח את חזרת חניכו לתמונת המדליות והוסיף כי "ביום כזה אנשים הימרו על הכל ולקחו סיכונים, ובתנאים האלה כנראה יותר קשה לשמור על המקום מאשר להגיע מאחור. נמרוד ניסה לשמור על עצמו והתחיל רע, אבל בזכות יכולת הגלישה שיפר מיקום".

לעומת משיח, יריבו על הכרטיס ללונדון, שחר צוברי, מעד שוב בזירה העולמית לצד הישגים מעולים בסצנה האירופית. הגולש האילתי סיים את האליפות במקום ה-17 - מחוץ לשיוט המדליות וללא ניקוד במבחנים הישראלים ללונדון, שניתן רק עבור מקומות 1-16. "זו היתה תחרות מאכזבת", הודה צוברי, "היכולות ישנן, אבל לא הגעתי מספיק חד והיתה לי בעיה בטקטיקה. כל אליפות עולם היא לגופה, בכל פעם היתה לי בעיה אחרת".

לצד היכולת הפושרת, זכה צוברי למחמאות מאנשי האיגוד על כך שלמרות המצב הקשה אליו נקלע בתחרות, הוא התרכז בעצמו ולא ניסה לחבל בדרוג של משיח. "זה לא סוד שיש תחרות עם נמרוד ומבחינתי זו תחרות טובה", שיתף צוברי, "חבל שבאליפות אירופה נמרוד עשה מעשים שלא ייעשו. הפעם אני הייתי יכול לרדת למים, להגיד לעצמי שהתחרות שלי אבודה ולדפוק לו שיוטים, אבל אני לא חושב שזו הדרך להוביל, לנצח ולהראות מצוינות. אני גולש טוב ומאמין בדרך שלי".

מנהל ההכנות האולימפיות באיגוד, גור שטיינברג, סיכם את ההופעה של המדליסט מבייג'ין: "בגלל כל עניין הערעורים אחרי אליפות אירופה, שחר איבד חודש מאוד יקר של הכנה לקראת אוסטרליה ושילם מחיר גדול. למרות זאת, במישור הערכי חייבים לציין לטובה אותו ואת מאמנו (רפא בלילוס, א"ט), כי בשני השיוטים היום הוא הוביל על נמרוד ויכול היה לנצל את זה כדי להסתיר לו רוח ולעכב אותו, אבל התעסק רק במיקום שלו. מעתה ואילך זה יהיה הסטנדרט שלנו כאיגוד".

מוקדם יותר היום סיימו השייטות הישראליות ורד בוסקילה וגיל כהן במקום הרביעי המכובד, אך גם מאכזב באליפות העולם בדגם ה-470.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ