גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה |

אחרי כמעט 6 שעות: נובאק ג'וקוביץ' זכה בתואר

משחק אדיר במלבורן סיפק אינספור מהפכים, אבל בסוף שוב הסרבי גבר על רפאל נדאל אחרי חמש מערכות מדהימות 7-5, 4-6, 2-6, 7-6, 5-7

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נובאק ג'וקוביץ' מול רפאל נדאל. רפאל נדאל מול נובאק גו'קוביץ'. איך שלא תסובבו את זה, איך שלא תסתכלו על זה, המשחק ביניהם היום (ראשון) בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה הוא הפנים של הענף מודל 2012. ג'וקוביץ', הסרבי המדורג ראשון בעולם, זכה בתואר הגרנד סלאם הראשון של העונה אחרי ניצחון בחמש מערכות 7-5, 4-6, 2-6, 7-6, 5-7 אחרי 353 דקות של טניס נחוש, מתיש ופיזי מאוד.

הסרבי, שבעונה שעברה ניצח 70 משחקים בסבב לעומת שישה הפסדים בלבד, בגיע עייף ומותש אחרי מלחמת החפירות מול הבריטי אנדי מארי בחצי הגמר ביום חמישי. רפאל נדאל, שמגיע לכושר שיא אחרי ירידה קלה ביכולת ותואר גראנד סלאם אחד בלבד ב-2011, ניצח בקלאסיקו שלו ביום רביעי את יריבו הנצחי רוג'ר פדרר במשחק שהזכיר לנו כמה אנחנו אוהבים את המשחק הזה.

המשחק היום היה רווי מהפכים, נדאל חזר אינספור פעמים ממש מהקבר והציג טניס מדויק וסבלני, נובאק ג'וקוביץ' עשה רושם שהוא באפיסת כוחות איפשהו במערכה החמישית אבל אז קם והציג אנרגיות מטורפות על חצי רגל. זה היה משחק של אנרגיות, משחק של פיזיות, משחק שנכנס להיסטוריה כמשחק גמר הגראנד סלאם הארוך בהיסטוריה. משחק שייזכר לשנים רבות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

מערכה ראשונה

אחרי הצילומים המשותפים, החיוכים והחימום החינני הקרב האמיתי נפתח. ג'וקוביץ' הגיש ראשון ובארבעת המשחקונים הראשונים כל אחד שמר על ההגשות שלו. נובאק כבר הספיק להחליף מחבט. במשחקון החמישי של המערכה הראשונה נדאל הצליח לשבור, 2-3 לספרדי.

ג'וקוביץ' נראה עצבני מאוד ומרסק את המחבט השני שלו פחות מארבעים דקות מתחילת המשחק. בנוסף למחבט, הסרבי גם מחליף חולצה וזה אולי מה שעוזר לו לקחת את שני המשחקונים הבאים לשבור בחזרה ולחזור למשחק עם 4-4 במשחקונים.

זה הולך להיות ארוך ומתיש, או כמו שכתב שלומי ברזל בעדכוני הטוויטר הרציפים של עורכי וכותבי "הארץ": "זה ייגמר כאשר במלבורן יהיה לילה וכאן יהיה לילה. אכלנו אותה". בינתיים הסרבי והספרדי ממשיכים לשמור על ההגשות שלהם וקבוצת יונים שהתעופפה לה באולם סימנה את סוף המשחקון העשירי עם 5-5. 

במשחקון ה-11 לנדאל היו תוכניות אחרות ובחבטות מצד לצד עם המון סבלנות הוא הריץ את נובאק עד שהצליח לשבור אותו בפעם השנייה. הספרדי רחוק משחקון אחד מניצחון במערכה הראשונה אותו הוא משיג עם יכולת שמזכירה את הניצחון על פדרר. אחרי שעה ועשרים דקות נדאל מנצח את המערכה הראשונה 5-7.

מערכה שנייה

נובאק עלה נחוש ומפוקס, לקח את המשחקון הראשון, השיג שתי נקודות שבירה במשחקון השני אבל נדאל הצליח לחזור ועם אייס אדיר שמר על ההגשה שלו. 1-1. במשחקון הרביעי ג'וקוביץ' מצליח לשבור תוך שהוא מנצל 24 טעויות לא מחויבות של נדאל, 1-3 לסרבי. נובאק לוקח גם את המשחקון הבא בקלילות וזה כבר 1-4, בדרך לשוויון במערכות?

נדאל מצליח לקחת רק את המשחקונים שלו ולא מצליח להחזיר שבירה לנובאק. 3-5 לסרבי שנראה בדרך הבטוח לניצחון במערכה. במשחקון התשיעי היו לנובאק שתי נקודות מערכה, אבל אז טעויות בלתי מחויבות שלו החזירו את השור ממאיורקה למשחק. נדאל הצליח לשבור בחזרה וצימק ל-5-4. אבל דווקא כשנראה שהמערכה בדרך לשובר שוויון, נובאק שובר את נדאל, מנצח 4-6 ומוסיף חגיגה אמוציונאלית טיפוסית. 1-1 במערכות.

מערכה שלישית

נובאק שומר על ההגשות שלו ולוקח את המשחקון הראשון בקלות. במשחקון השני נדאל כבר הוליך 15-40 אבל ג'וקוביץ' לא ויתר (למרות שחזר לחולצה הלבנה) וחזר משלוש נקודות משחקון של הספרדי אבל זה לא הספיק ונדאל שומר על ההגשות שלו, 1-1.

גו'וקוביץ' לקח את המשחקון השלישי, צבר מומנטום ושבר את נדאל ברביעי אחרי משחקון ארוך. במשחקון החמישי נדאל הראה סימני תסכול וחוסר ריכוז וגו'קוביץ' ניצח על האפס (!). 1-4 לנובאק, זה לא נראה טוב מבחינת הספרדי.

למרות שנדאל נח יום אחד יותר (ושיחק מערכה אחת פחות) מנובאק בחצי הגמר נראה שהעייפות משפיעה עליו יותר. הסרבי שמר על ההגשות שלו ושבר שוב במשחקון השמיני על האפס, 2-6 במערכה השלישית, 1-2 ג'וקוביץ' במערכות.

מערכה רביעית

בשנה שעבר נובאק ניצח את מארי 4-6, 2-6, 3-6. לפי מה שנראה כרגע הוא רק נתן לנדאל פור כדי שיהיה מעניין. אנחנו בדרך ל-3-6? בששת המשחקונים הראשונים כל אחד שומר על ההגשות שלו אבל מה שבולט יותר מכל הוא האופי של נדאל שמראה כמה נחישות יש בו. בינתיים הוא מצליח להתקרב אבל לא יותר מזה, 3-4 לנובאק.

המערכה הרביעית סיפקה לנו את הטניס לו פיללנו אחרי שלוש מערכות בינוניות. במשחקון השמיני נובאק הראה טניס גדול והחזיר כדורים בלתי אפשריים, הוביל 0-40 ועמדו לרשותו שלוש נקודות שבירה בעיתוי הכי דרמטי שיש. נגמר? לא כשמדובר בנדאל שהראה אופי אדיר, לקח 5 (!)נקודות רצופות והצליח לשמור על ההגשות שלו. בלי ספק המשחקון הכי טוב במשחק.

דווקא כשנראה שהמומנטום עובר לצד של נדאל, החל לרדת גשם, נדאל ונובאק ירדו לנוח ועשרות ילדים נכנסו למגרש עם מטליות. בא בזמן לג'וקוביץ'.

אחרי שהגג נסגר והמשטח יובש ג'וקוביץ' חזר חד מתמיד, לקח את המשחקון על האפס תוך שהוא משאיר את הכדור האחרון במגרש מזווית בלתי אפשרית, 4-5 לסרבי שנמצא בעמדת ניצחון בטורניר.

נדאל עדיין לא אמר את המילה האחרונה, ניצח במשחקון העשירי ושלח את המשחק לשובר שוויון. ג'וקוביץ' לקח את המשחקון ה-11, אבל אבל את המשחקון הבא לקח נדאל בסטייל בלי שנובאק לא לוקח אפילו נקודה ושלח את המשחק לשובר שוויון.

ואיזה משחק קיבלנו בשובר השוויון. השניים השתטחו על המגרש ונתנו את הנשמה. ג'וקוביץ' הוביל כבר 3-5 והיה רחוק שתי נקודות בלבד מזכייה בתואר אבל נדאל בפעם המי יודע כמה היום נתן מלחמה אדירה, לקח ארבע נקודות רצופות ושלח את המשחק למערכה חמישית מכרעת אחרי 4 שעות וארבעים דקות של משחק.

מערכה חמישית

אחרי חמישה משחקונים בהם שמרו השניים על ההגשות שבר נדאל במערכה השישית אחרי שתי טעויות קשות של נובאק. אחרי יותר מחמש שעות משחק, העייפות מדברת. נדאל עלה ל-2-4 וניצב בעמדה מצוינת לבצע את אחד המהפכים הגדולים בהיסטוריה של גמרי הטורניר.

כשנולה היה עם הגב לקיר הוא נראה קר ומפוקס יותר משהוא היה בשלבים רבים במשחק. נדאל הגיש ויכול היה לעלות ל-2-5 שהיה עשוי לגמור את המשחק אבל הסרבי שיחק זהיר ומחושב ונהנה מהתמיכה האדירה מהקהל ושבר בחזרה. 4-3 נדאל.

איזה משחקון אדיר היה המשחקון התשיעי. ג'וקוביץ' בקושי עומד על הרגליים, נשכב על הרצפה פעם אחת, הפיל את המחבט פעמיים ואף התקשה להרימו אבל בכל זאת הצליח להגיע מרחק נקודה משבירה בתזמון קריטי. אבל נדאל שנראה נמרץ וקליל לעומת נולה הריץ אותו מצד לצד והצליח לשמור על ההגשה שלו בדרך למשחקון שיכול להביא לו את האליפות. 4-5 נדאל.

אבל אז נובאק שוב הראה המון אופי, התחיל לרוץ קצת יותר והריץ את נדאל מצד לצד, לקח את המשחקון העשירי. במשחקון ה-11 נולה המשיך את המומנטום שבר את נדאל ועלה ל-5-6. ג'וקוביץ' יצא מהקבר. במשחקון ה-12 לסרבי היו שתי נקודות משחק, מה שכבר היה יותר מדי עבור הספרדי. אחרי 353 דקות, משחק גמר הגראנד סלאם הכי ארוך בהיסטוריה - נובאק ג'וקוביץ' אלוף אוסטרליה הפתוחה שנה שנייה ברציפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ