משה הרוש

מבול של טלפונים נחת ביממה האחרונה על הטלפון הסלולרי של ג'יליאן שוורץ. כולם ביקשו לברך את הקופצת במוט על הקריטריון האולימפי שהשיגה והבטיח את מקומה באולימפיאדת לונדון 2012. זו אמנם לא תהיה האולימפיאדה הראשונה של שוורץ בת ה-32 (השתתפה גם במשחקים באתונה 2004), אך העובדה שהפעם יתנוסס סמל מדינת ישראל על חולצתה גוררת התרגשות עצומה.

"זה היה רגע מאוד מיוחד ומרגש בשבילי", אמרה אתמול שוורץ, שעשתה עלייה אחרי המכביה האחרונה, בה ייצגה את נבחרת ארצות הברית, "זה אולי הרגע הכי גדול בקריירה שלי. אני בעיקר שמחה מכך שהשגתי את הקריטריון מוקדם העונה, כי זה מעניק לי הרבה שקט ורוגע להתרכז באימונים ובתחרויות עד לונדון. ידעתי שאני מסוגלת להשיג את הקריטריון, ואני שמחה שהבטחתי את מקומי שם. זו היתה התרגשות עצומה. קיבלתי המון טלפונים, גם מישראל וגם מחברים בארה"ב, ששמחו בשבילי. יכול להיות שבארה"ב קצת מצטערים שלא נשארתי בנבחרת שלהם, אבל הם עדיין שמחים בשבילי ומפרגנים".

שוורץצילום: אי-פי

את רוב זמנה מעבירה שוורץ בארה"ב, כשמפעם לפעם היא קופצת לגיחות קצרות בישראל, בעיקר לצורך תחרויות מקומיות. העובדה הזו, היא טוענת, לא מנתקת אותה מהארץ. את ההחלטה לעשות עלייה אחרי המכביה האחרונה קיבלה לאחר שהבינה כי הסיכויים שלה להשיג את הכרטיס ללונדון גדולים יותר תחת הדגל הישראלי. הניסיון הכושל שלה להעפיל למשחקים בבייג'ין עמדו לנגד עיניה כשהחליטה להיפרד מהנבחרת האמריקאית. "אני נרגשת רק מהמחשבה שאייצג את ישראל בלונדון", אמרה שוורץ, "זה דבר מדהים בשבילי. זו הזדמנות עצומה להביא כבוד לישראל ואעשה הכל כדי שכך יהיה. למרות שרוב הזמן אני נמצאת באמריקה, אני מרגישה חיבור עמוק לישראל. מבחינתי, אני ישראלית לגמרי. המטרה שהצבתי לעצמי היא להעפיל לגמר בלונדון ואז לחשוב על מדליה. זו מטרה בהחלט אפשרית. אצטרך להגיע בשיא הכושר כדי להוכיח שאני אחת הטובות בעולם בענף".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ