רמי היפש

רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג, שזכה בטור דה פראנס שבע שנים ברציפות, נוקה מהחשד שנטל סמים. הפרקליטות בארה"ב הודיעה אתמול שהחקירה הפדרלית נגד ארמסטרונג, שמלבד סוגיית הסמים נחשד גם בכך שרימה את הרשויות, נסגרת אחרי שנתיים.

החקירה נגד ארמסטרונג החלה בעקבות האשמות של חברים לקבוצתו לשעבר. לפי האשמות חבריו, ארמסטרונג השתמש בחומרים אסורים, ואף הציג להם את הדרכים לעשות זאת. לארמסטרונג היתה בעלות חלקית על הקבוצה - יו.אס.פוסטל - ומאחר שמדובר בחברה פדרלית, נפתחה חקירה. המאשימים המרכזיים היו פלויד לנדיס, שרכב במשך שנים עם ארמסטרונג ונאלץ לוותר על תואר מ-2006 אחרי שהתברר שהשתמש בהורמון גדילה; טיילר המילטון, שהיה חבר בקבוצה במשך שנים והאשים את ארמסטרונג בשימוש בחומרים אסורים בתוכנית “ 60 דקות”; ואשתו של הרוכב פרנק אנדרו, שטענה שארמסטרונג הודה בפניה בשימוש בחומרים אסורים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

לאנס ארמסטורנגצילום: אי-פי

אתמול התברר שארמסטרונג הצליח לעבור את החקירה בשלום, כפי שכבר עבר האשמות אחרות בקריירה שלו, שהסתיימה סופית לפני שנה. האמריקאי יליד טקסס התגבר על סרטן אשכים בשנות ה-90 לפני שזכה שבע שנים רצופות (1999 – 2005) בתחרות האופניים היוקרתית ביותר.

במשך כל שנות הזכייה שלו בטור דה פראנס ניסו בצרפת, בעיקר בעיתון הספורט “ל’אקיפ”, למצוא הוכחות לכך שהשתמש בסמים. ארמסטרונג הצליח לבטל את כל ההאשמות, ואתמול אמר כי הוא “מודה לתביעה הפדרלית שהחליטה לסיים את החקירה. זו ההחלטה הנכונה. אני מתכוון להמשיך את חיי כאב וכספורטאי, ולהמשיך בפעילות שלי במלחמה נגד הסרטן ללא הפרעות”. הפרשה הזו אולי הסתיימה, אך הדברים של ארמסטרונג לא מדויקים לחלוטין. הרשות למלחמה בסמים בספורט הודיעה שהיא ממשיכה את החקירה שלה נגד ארמסטרונג בעקבות תחקיר בל’אקיפ שטען שהרוכב האגדי השתמש ב– 1999 ב- EPO חומר שמגביר את כדוריות הדם הלבנות בגוף ומאפשר להגביר את החמצון בדם.

ייתכן שעוד רוכב צמרת ייצא נקי מחר מהאשמה על שימוש בחומרים אסורים. אלברטו קונטאדור, שנחשב היורש של ארמסטרונג וזכה שלוש פעמים בטור דה פראנס, יידע מחר אם הערעור שהגיש איגוד האופניים העולמי על זיכויו מאשמת שימוש בחומרים אסורים יתקבל, או שהוא יוכל להמשיך להחזיק בתואר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ