"טייגר וודס היה מוכן להשאיר הכל מאחור למען חיי הצבא"

מאמנו לשעבר של שחקן הגולף המפורסם בעולם טוען בספר חדש כי בשיא תהילתו וודס שקל לנטוש את הגולף למען הצבא. הוא גם מספר כי וודס אינו "חסר פחד" כפי שהוא מצטייר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

טייגר וודס שקל לוותר על קריירת הגולף שלו כדי להצטרף לקומנדו הימי, כך לפחות טוען מאמנו לשעבר, האנק האניי, בספרו החדש "ההחמצה הגדולה - שנותיי כמאמנו של טייגר וודס".

האניי, ממנו נפרד הגולפאי האמריקאי ב-2010 לאחר שערוריית המין בה היה מעורב, טוען בספרו כי וודס היה רציני לגבי שינוי הקריירה. "לא ידעתי כיצד יחליט, אך כשהוא דיבר על כך, היה ברור שיש לו תכנית", כותב המאמן בספרו, "חשבתי לעצמי, הנה טייגר וודס, אולי גדול הספורטאים בעולם, בשיא תהילתו, מוכן להשאיר הכל מאחור למען חיי הצבא".

האניי מתאר בספרו ארבעה ימים בהם בילה וודס - שאביו ארל נלחם בוויטנאם - באימוני יחידות מיוחדות. "טייגר ביצע שתי צניחות, תירגל קרבות פנים אל פנים ויצא לריצות של ארבעה מייל עם לבוש קרבי מלא. הוא אהב את האימונים, אך רופאו האישי דאג מאוד להחמרה במצב ברכו השמאלית. בוקר אחד פגשתי אותו לאחר שחזר מריצה ארוכה סביב ביתו, והבחנתי בכך שהוא נועל מגפי צבא. טייגר הודה כי כבר שחק זוג נעליים אחד, והתגאה בכך ששיפר את שיאו האישי".

מערכת היחסים בין השניים נותרה מתוחה מאז פרידתם, וגברו מהרגע שהחלו לצוץ שמועות סביב ספרו של האניי. המאמן גם כותב בספרו כי וודס לקה בחוסר ביטחון בחלק מהאספקטים במשחקו: "אחד מהתיאורים שהפכו למזוהים ביותר עמו היה 'חסר פחד', אך ככל שבחנתי אותו מקרוב, כך התברר לי שהוא אינו כזה".

"בגלל אביו, אין זה סוד שלטייגר תמיד היה כבוד רב לצבא, כך שהשימוש של האניי והפיכת הדבר לשלילי, מהווה חוסר כבוד", אומר סוכנו של וודס, מארק סטיינברג, בתגובה, "הזמן ההרסני של יציאת הספר מראה שהקידום העצמי של האניי חשוב לו יותר מאשר כל אדם אחר או טורניר. מה שנכתב מחלל את האמון בין מאמן ושחקן, ובין אדם לבין מישהו שפעם החשיב כחבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ