רמי היפש

היומיים הראשונים באליפות העולם באולמות סיפקו שני שיאי עולם, במקצועות המצריכים יכולת במגוון מקצועות.

אשטון איטון האמריקאי שיפר ב-69 נקודות את שיאו בן השנה בקרב 7 לגברים, כשניצח בחמישה מתוך שבעה מקצועות באיסטנבול בדרך ל-6,645 נקודות. קרב 5 לנשים סיפק דרמה נוספת, לאחר שעם סיום התחרות האחרונה - ריצת 800 מטר - קבע לוח התוצאות כי ג'סיקה אניס ניצחה בהתמודדות כולה. בתוך זמן קצר הסתבר כי המנצחת היא דווקא נטליה דוברינסקה מאוקראינה, האלופה האולימפית, שאף היתה לאישה הראשונה שחוצה את רף 5,000 הנקודות. היא השיגה 5,013. "זו התחושה הגרועה בעולם", הודתה אניס.

שנה וחצי אחרי שחזר מארבע שנות השעיה בגין סמים הוכתר ג'סטין גטלין לאלוף העולם בריצת 60 מטר כשקבע 6.46 שניות והקדים את נסטיה קרטר ודוויין צ'יימברס. יוסיין בולט, אספה פאואל ויוהאן בלייק ויתרו על הנסיעה לאיסטנבול. רנו לאבינלי הצרפתי ניצח בקפיצה במוט בעזרת תוצאת השנה בעולם, 5.95 מטר. יאמילה אלדמה, שנולדה בקובה, עברה לסודאן וכעת מייצגת את בריטניה, ניצחה בגיל 39 בקפיצה משולשת (14.82 מטר). שונטה לואו האמריקאית הפתיעה בניצחון בקפיצה לגובה עם 1.98 מטר, כשהיא משאירה מאחוריה את אנה צ'יצ'רובה וטיה הלבאוט. סניה ריצ'רדס ניצחה בריצת 400 מטר.

איטון חוגג עם הצ'ק באיסטנבולצילום: אי-פי

דסטין אמרני איכזב כשסיים אחרון במקצה שלו בריצת 800 מטר ובזמן חלש, 1:54.20 דקות. היום תינעל האליפות. ג'יליאן שוורץ תתחרה בגמר קפיצה במוט, מקצוע שלקראתו לא נערכו מוקדמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ