רמי היפש

הגולשים באליפות העולם בקאדיס חיכו היום (שלישי) שעות על החוף, כדי ללמוד האם ייצא לדרך יום השיוטים השישי. רוחות במהירות גבוהה מ-40 קשר הובילו למסקנה שאפשר לנוח. כל השיוטים בוטלו, ונותר רק שיוט המדליות מחר.

אלה היו בשורות מצוינות עבור לי קורזיץ. אלופת העולם בפרת' לפני שלושה חודשים, שמוליכה גם באליפות הנוכחית, הבטיחה לעצמה מדליה וגם את הכרטיס לאולימפיאדה. היציבות של קורזיץ בשתי התחרויות הגדולות הפכה אותה למועמדת בולטת למדליה בלונדון, אולי אפילו מוזהבת. שתי השאלות שנותרו פתוחות לקראת יום השיוטים מחר הן מה יהיה צבע המדליה והאם בכלל יתקיים שיוט המדליות.

צילום: אי-אף-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

קורזיץ מובילה עם 17 נקודות, סופיה קלפצ'ה מפולין אחריה עם 21 ואלסנדרה סנסיני מאיטליה שלישית עם 27. אף אחת אחרת לא יכולה לסכן אותן, כולל מעיין דוידוביץ' המדורגת שמינית. אם הרוח תהיה חזקה מדי, והתחזית מדברת על סערה, יבוטל השיוט וקורזיץ תזכה באליפות עולם שנייה ברציפות ושלישית בקריירה. במקרה כזה, היא גם תזכה במענק של 100 אלף שקל מהוועד האולימפי.

בגברים לא יכולים נמרוד משיח ושחר צוברי לאיים על המדליות וכל שנותר לישראלים הוא המאבק ביניהם. משיח מדורג שישי עם 52 נקודות וצוברי תשיעי עם 69. צוברי יוכל לסיים לפני משיח אם ינצח בשיוט ויריבו יסיים במקום העשירי. אם המיקום לא ישתנה, הפער במאבק ביניהם יצמח ל-17 נקודות לטובת משיח. התחרות שתכריע מי מהם ייצא לאולימפיאדה תיערך במאי בהולנד. רק זכייה בזהב או בכסף תוכל להוביל את צוברי ללונדון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ