ניצחון לאנדיוני; ישראל בפלייאוף הבית העליון

נבחרת ישראל בדייויס עלתה לפלייאוף הבית העליון לאחר שאנדי רם ויוני ארליך גברו על סוזה ואליאש 4-6, 4-6, 3-6 והשלימו 0-3 חלק על הפורטוגלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמצופה. אנדי רם ויוני ארליך סיפקו לעם היושב בציון אינספור רגעים ספורטיבים אדירים. חלק לא מבוטל מהם היה בגביע דייויס כשהם לובשים את המדים הלאומיים. גם היום (שבת), פחות מ-24 שעות אחרי ליל הסדר, כשבני ישראל עדיין מנסים לעכל את כמויות המצות, עלה הצמד הוותיק למשטח באיצטדיון קנדה ברמת השרון - ועשה את מה שמצפים ממנו, גם אם לא מדובר בהתמודדות מרגשת מדי.

אמנם יום בינוני הספיק לרם וארליך כדי לנצח, אבל זה הלך מעט קשה יותר ממה שכולם ציפו לו. קצת, לא הרבה. מול אנדיוני עלו זואאו סוזה המדורג 410 בזוגות להופעת הבכורה שלו במשחק זוגות בגביע דייויס, כשלצדו גסטאו אליאש (632) בן ה-21. ארבע שבירות בלבד במשחק כולו הספיקו לשני הישראלים כדי לנצח 4-6, 4-6, 3-6 תוך כמעט שעתיים וחצי, ולהביא את הנקודה שמייתרת את המשחקים מחר, לאחר הניצחונות של דודי סלע ואמיר ויינטרוב אתמול. 0-3 לישראל בהתמודדות כולה, שממשיכה במסעה חזרה לבית העליון. 

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

ארליך (מאחור) ורם. עשו את העבודהצילום: ניר קידר

מהלך המשחק:

לא רבים הימרו על ניצחון פורטוגלי, אבל סוזה ואליאש לא התכוונו לוותר. הפורטוגלים הצעירים פתחו לא רע, וכמעט הצליחו לשבור את אנדיוני במשחקון השני, אך הצמד הישראלי עתיר הנסיון ידע להתעשת בזמן. רם וארליך השיגו את השבירה היחידה במערכה הראשונה במשחקון השביעי ועלו ל-3-4, בדרך ל-4-6 ויתרון 0-1 במשחק.

שבירה במשחקון השלישי העלתה את הישראלים ל-1-2 ו-1-3 בהמשך. הפורטוגלים שמרו על ההגשות והתקרבו ל-4-3, אבל רם וארליך עלו ל-3-5 וסגרו עניין במשחקון העשירי - 4-6.

סוזה ואליאש היו קרובים מאוד להשיג שבירה ראשונה במשחק בעקבות שתי שגיאות כפולות של ארליך במשחקון הרביעי במערכה השלישית, אבל גם את זה הם לא ניצלו. הישראלים הזיעו, אבל השוו ל-2-2. השבירה המיוחלת הגיעה במשחקון השביעי - אנדיוני עלו ל-3-4, ו-3-5 בהמשך, וסגרו את הסיפור במשחקון הבא, לא לפני שאיבדו 4 נקודות מפגש - 3-6 במערכה השלישית, 0-3 בהתמודדות כולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ