אריה ליבנת ושי נמרודי

בינואר יצאו גידי קליגר וערן סלע למיאמי, לתחרות הראשונה במסגרת הסבב העולמי בשיט, וסיימו במקום השמיני בלבד בדגם 470. "היינו בלי סירה משלנו", מסביר קליגר, "שכרנו סירה, זה היה כמו אימון בשבילנו. לכן זה לא נחשב". התחרות השנייה בסבב, שהתקיימה בשבוע האחרון בפלמה דה מאיורקה, כבר היתה סיפור שונה.

לשיוט המדליות אתמול יצאו גל וסלע כשהם מדורגים במקום השני ובידיעה שכבר מובטחת להם מדליה. הם יצרו במהלכה פער מהיריבים העיקריים על מדליית הכסף, הצמד הצרפתי פייר לבוש ו-וינסן גארו, סיימו את השיוט במקום הרביעי ושמרו על הסגנות בדרוג הכללי. את התחרות כולה סיימו עם 57 נקודות חובה, 18 יותר מהאוסטרלים מלקולם פייג' ומת'יו בלצ'ר.

"אנחנו מרוצים מאוד", אמר קליגר, "כל שנה חשובה לנו, אבל הפעם היא חשובה כפליים כי זו התמודדות כמו באולימפיאדה ורצינו לראות איפה אנחנו עומדים. התנאים פה קצת שונים מווימות', אבל היה מגוון די רחב של תנאים ועמדנו בכולם. הגענו לשיוט המדליות במצב שהמדליה מובטחת, סיימנו במרחק רב משאר המתחרים וזה סימן טוב".

סלע וקליגר. "התחרות הקודמת היתה כמו אימון בשבילנו"צילום: ספי מגריזו

אייל לוין, מאמנם של השניים, הצהיר: "בתחרות השתתפו כל השייטים הטובים, אף אחד לא נעדר. היום הראשון היה קצת פחות טוב, אבל ככל שעברו הימים נכנסה רוח חזקה יותר. אלו תנאים שונים מבאולימפיאדה כי כאן זה הים התיכון ובאנגליה מדובר במפרץ, אבל ההישג הזה ייתן לגידי ולערן הרבה ביטחון בהמשך".

ורד בוסקילה וגיל כהן סיימו במקום השישי בנשים אחרי שדורגו במקום השלישי בשיוט המדליות. שני הצוותים היו אמורים להמריא הלילה לצרפת לקראת תחרות שבוע הייר שתיפתח ב-20 באפריל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ