לונדון מחכה לכם, השאלה כמה אתם תחכו לה

באין עיכובים בבניית המתקנים וכשהעמידה בלוחות הזמנים מרשימה, החששות בלונדון מתרכזים בתורי הבידוק הארוכים בשדה התעופה וחוסר הנוחות שתיגרם בשל האבטחה המוגברת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לונדון

מחובבי הספורט ברחבי תבל נחסכו דיווחים שבועיים על פועלים שעובדים סביב השעון כדי להשלים בזמן את האיצטדיון האולימפי ושאר המתקנים. גם לא צצו פרסומים מודאגים על מתנדבים שצבעו את המעקה באולם הכדוריד באמצע הלילה ועל חיילים שגויסו במטרה לעמוד בלוח הזמנים. כל המתקנים של לונדון 2012 כבר מוכנים מזמן. השלמת העבודה בצורה חלקה הציבה בעיה אחרת: ממה לדאוג עכשיו?

שני חששות עיקריים ממלאים את העיתונים: בעיות אבטחה שונות, לאחר שטרוריסטים ואנרכיסטים הבטיחו לחבל בפעילות, ובעיות תחבורה. רואי השחורות מבטיחים תורי ענק רק בהמתנה לכניסה לרציף הרכבת התחתית, בציפייה לזכות להידחס אל תוך קרונות צפופים וחמימים. השבוע נשלף בתקשורת קלף חדש במסע ההפחדה: הכניסה ללונדון.

עומדים בתור בהית'רו. מסורב כניסה? תגיע באולימפיאדהצילום: רויטרס

טרמינל 5 בשדה התעופה הית'רו הוא החדיש בממלכה, אבל בשבועות האחרונים דווח שההמתנה לביקורת הדרכונים אורכת לעתים שלוש שעות. אחד מראשי הוועד האולימפי, שנתקע בתור, לא התלהב. בעקבות תלונתו הצטוו הרשויות האחראיות לביקורת הדרכונים להסביר את פשר העיכובים.

בהית'רו טוענים שהכנסת בדיקות מחמירות יותר בשנה שעברה יצרה מחסור במספר המועסקים בתפקיד הרגיש. בזמן המשחקים עלול המצב להחמיר. הית'רו הוא השער הראשי לבריטניה וב-2011 עברו בו כ-70 מיליון נוסעים. ביום קיץ ממוצע עוברים בטרמינל 5 כ-95 אלף נוסעים. בימי השיא של לונדון 2012 צפויה עלייה של 45%, וכ-140 אלף נוסעים ייכנסו וייצאו דרך הטרמינל. "לא נתפשר על בטיחות", אמר דובר רשות הגבולות ל"סאנדיי טיימס", "אבל המטרה היא לצמצם באי הנוחות דרך שימוש מושכל באנשי הצוות בהתאם לצרכים. הבדיקות המקיפות עשויות לגרום לתורים ארוכים בשעות השיא, אבל נוודא שרק אנשים המורשים להיכנס לבריטניה אכן ייכנסו".

במטרה למנוע את צוואר הבקבוק יגויסו 585 עובדים לתקופת המשחקים. במידה שהפקקים בתור לבדיקת הדרכונים יצוצו במהלכם, ניתן לשער שאף יפורסמו הנחיות מקלות. הבריטים גאים ביכולתם לעמוד בתור, זה מה שמבדל אותם משאר האומות, אבל בקיץ הם יהיו במיעוט ואנשים שברשותם כרטיס יקר לאירוע אולימפי לא נוטים לגלות סבלנות. במלים אחרות, מי שנתקל לרוב בבעיות ברשות הגבולות הבריטית, יכול לראות בכך עיתוי אידאלי לנסות להיכנס לממלכה.

מבלי להפחית בחשיבות הנושא - זהו תענוג מפוקפק לעמוד בפרוזדור במשך שעות אחרי טיסה ארוכה - התחושה היא שגם עכשיו, שלושה חודשים בלבד לפני האירוע הגדול, החששות גוברים על הציפיות. היחס ישתנה בקרוב וההתרגשות לקראת אירועי הספורט תגבר, אבל עד אז ימצאו סיבות חדשות לדאגה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ