טל בן עזרא-צרובה
טל בן עזרא

זה אולי היה ידוע כבר לפני שבוע, אבל זה לא הפך את רגע האמת לפחות מתוק. היום (חמישי) נודע כי שחקן הבדמינטון הישראלי, מישה זילברמן, השיג את הכרטיס לאולימפיאדת לונדון, ויהיה השחקן הראשון אי פעם בענף הזה שמייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. זילברמן, רק בן 23, דורג במקום ה-34 בעולם בדירוג הרשמי והאחרון לפני לונדון שפורסם אמש, ובעצם עמד בקריטריון האולימפי והישראלי, ויהיה אחד מ-38 המשתתפים שיתמודדו בתחרות.

"האמת שידעתי כבר מזמן שאני בפנים כי עשיתי את החישובים המתאימים, אבל זה עדיין מרגש", הודה זילברמן בשיחה עם "ספורט הארץ" לאחר שנודע לו על החדשות המשמחות. "היו צריכות להיות הפתעות גדולות כדי שלא אהיה בפנים, ואני שמח שהן לא קרו. נודע לי שאני בפנים בגלל ההורים שלי שדיברו בסלון והעירו אותי משינה, אבל זה כיף להתעורר ככה. ישר קיבלתי הרבה מאוד טלפונים תומכים מאנשים שבירכו אותי. זה חלום ילדות. מגיל 12 אני מפנטז על הרגע הזה". עבור זילברמן, שמתאמן תחת שני הוריו, אין מדובר בהישג מובן מאליו. כמו בכל יחסי מאמן-שחקן, בטח כשההורים מעורבים, הרבה חילוקי דעות צצו בתחילת דרכו המקצועית. "האמת שרק בשנתיים האחרונות באמת אנחנו מסתדרים ועובדים כמו שצריך", מספר זילברמן. "לפני זה הייתי מאוד עקשן. התווכחתי איתם על כל דבר וכל היחסים לא היו קלים, אבל אז התחלתי להפנים את הצד שלהם ולהבין שהם רק באים לעזור לי. הבנתי שלאורך זמן כל ההערות שלהם רק יעזרו לי. בעצם הם אמרו לי 'כשתגדל תבין', והם צדקו בסוף. מאז דברים הולכים לנו טוב. אני מרגיש שיפור עצום. בשנה האחרונה כבר על סף המיקום האולימפי וזה הביא איתו לחץ פסיכולוגי גדול, שעכשיו השתחרר. כיף שאין לי את המשקולת הזו עליי יותר".

זילברמן. "הכל מגיע מכוחות עצמנו, מימנו לו תחרויות ומחנות אימון", אמר מאמנוצילום: לורי פלונסקי

לעדכונים נוספים לקראת אולימפיאדת לונדון הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו

במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב יחולקו 38 המתמודדים, שהבטיחו את מקומם, ל-16 בתים. הראשון מכל בית יעפיל לשלב שמינית הגמר, ומשם נוק אאוט עד קביעת הזוכים במדליות. המטרה של זילברמן לקראת תחרות זו היא מאוד ברורה. "המטרה היא לנצח משחק אחד או שניים בבית ולעלות לשלב הבא. אני מאמין שזה אפשרי. משם והלאה כולם  שחקנים מהטופ העולמי וזה יהיה קשה מאוד. הכל בסופו של דבר תלוי בהגרלה. בכל מקרה זו תחושת גאווה להיות הישראלי הראשון שמיצג את הספורט הזה במשחקים האולימפיים. ידעתי בלב שזה אפשרי- אם לא הפעם אז בטוח בריו 2016." זילברמן נשמע בטוח בעצמו ובהכנה שלו לקראת האולימפיאדה:" אני כל הזמן מתקדם ומשתפר ומקווה להראות בלונדון מה אני מסוגל לעשות. אולי ההעפלה שלי לאולימפיאדה תגרום לאנשים להתעניין יותר בבדמינטון. אני מקווה שזה יגרה אנשים לבדוק, לקרוא, לצפות בתחרויות. אם אחד מתוך עשרה כאלה גם יחליט אולי לנסות להשתלב בענף, אז בכלל הרווחנו".

מישה זילברמןצילום: הנריק אקסלסן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ