גרג בישופ, ניו יורק טיימס

מאחורי סרט הסימון המשטרתי ביום רביעי עמדה מכונית מסחרית לבנה ועליה הכיתוב – משרד הפתולוג הראשי. המסחרית חיכתה כדי לקחת את גופתו של ג'וניור סיאו, אחד מהליינבקרים האגדיים והאימתניים בתולדות הNFL, ואב לשלושה ילדים בגיל העשרה. מוקדם יותר באותו יום רביעי, כך לפי משטרת אושנסייד, חברתו של סיאו הלכה לחדר כושר, כשחזרה מצאה את סיאו בחדר האמבטיה כשהוא ירויי בחזהו, אקדח נמצא ליד הגופה, סיאו היה בן 43 במותו. המשטרה חוקרת את נסיבות מותו של סיאו כהתאבדות, כך לפי פקח לאונרד מאטה, שהוסיף שהם לא מצפים לסיים את החקירה לפני השבוע הבא.

סיאו, במידה ואכן התאבד, הוא שחקן ה-NFL השני שמתאבד בשבועיים האחרונים. ריי איסטרלינג, שחקן הגנת האטלנטה פלקונס לאורך שנות ה-70, ואחד האישים הבולטים בתביעה שהוגשה כנגד הNFL על טיפולה בפציעות שקשורות לזעזועי מוח. בפברואר 2011 שחקן השיקגו ברס לשעבר, דייב דוארסון, ירה בעצמו בחזה. בפתק שהשאיר הורה לתרום את מוחו ללימוד השפעות זעזועי המוח על שחקני פוטבול.

התמונה מחוץ לביתו של סיאו ביום רביעיצילום: אי–פי

השמועה על מותו של סיאו התפשטה לאורך העיר אותה כינה בית – סן דייגו. קהל התקבץ סביב סרט הסימון המשטרתי, הקהל הניח גופיות של סיאו מתקופתו בסן דייגו צ'אראג'רס, נרות ופרחים. בסביבות השעה אחת בצהריים, ארבע שעות לאחר שחברתו של סיאו התקשרה למשטרה, ולאחר שהפרמדיקים ניסו להציל את חיי סיאו, עשרות בני משפחה התגודדו סביב מסחרית הפתולוג העירוני. הדלת האחורית נפתחה, גופתו של סיאו הותאה הוכנסה למסחרית. בעוד המסחרית עשתה את דרכה לאיטה דרך הקהל הרב, אמו של סיאו, לואיזה, זרקה את ידיה לשמיים ושחררה זעקת כאב. "נסיעתו האחרונה של סיאו" ציין אחד מהנוכחים, "אני לא מבינה" אמרה לואיזה בכאב.

סיאו במהלך הודעת הפרישה שלו ב-2006צילום: אי–פי

סיאו היה ליינבקר ששיחק במשך 20 עונות בNFL עבור שלוש קבוצות שונות, נבחר 12 פעמים לפרובול (האולסטאר של ליגת הNFL), ששיחק בשני משחקי סופרבול ושנבחר ב1990 לנבחרת העשור של היכל התהילה. סיאו גדל בסן דייגו, שיחק בקולג' באזור – אוניברסיטת דרום קליפורניה ושיחק במשך רוב הקריירה שלו בצ'רג'רס מסן דייגו. הוא למעשה מעולם לא עזב את המקום ממנו בא. סיאו תרם רבות לקהילה בה גדל וחיי. הקהל הרב שהתקבץ סביב ביתו, היה מורכב מאנשים שפגשו בסיאו במספרה ופטפטו עמו במסעדות האזור. כך כך הם רוצים לזכור אותו. מיילס מקפרסון, חברו לקבוצה של סיאו בסן דייגו וכומר כיום אומר כי:" ג'וניור היה כמו סופרמן".

השינוי שעבר, או לא, על סיאו במהלך השנים האחרונות מעורר אי נחת בקרב חבריו. באקטובר 2010 התדרדרה מכוניתו של סיאו מצוק, לאחר שמוקדם יותר באותו היום עוכב לחקירה בעקבות תלונת חברתו על אלימות בתוך המשפחה. דיווחים מאותו הזמן טענו כי חברתו של סיאו טענה כי הוא תקף אותה במהלך ויכוח שהתפרץ ביניהם. המשטרה וחבריו של סיאו לא מתייחסים לספקולציות סביב היחסים בין סיאה לחברתו, ומעדיפים להתמקד בחיובי ולהיזכר בתמונות של סיאו עם מכנסי גלישה וכפכפים, מדבר על גלישה שכה אהב. בפעם האחרונה ששון מיצ'ל, עוד חבר לקבוצה של סיאו, ראה אותו הייתה כסיאו הוכנס להיכל התהילה של הNFL, הייתה זו חוויה שונה לגמרי מפגישתם בבית החולים לאחר תאונת הדרכים של סיאו. באותה פגישה בבית החולים, ישב סיאו כשדמעות זולגות מעיניו, והודה לאלוהים שנשאר בחיים. "תקלה" מכנה זאת מיצ'ל.

סיאו החל את הקריירה המקצוענית שלו בסן דייגו בשנת 1990. הוא עבר למיאמי ב2003, ולאחר שלוש עונות מלאות בפציעות, מיאמי שחררו אותו. באוגוסט 2006 חתם על חוזה ליום אחד, שוב בסן דייגו, רק כדי להודיע על פרישתו מהמשחק. אך ארבעה ימים אחר כך הוא חתם בניו אינגלנד ושיחק בה במהלך עונת 2007. הקבוצה השיגה עונה מושלמת באותה עונה והפסידה רק לג'איינטס בסופרבול. עונתו האחרונה הייתה עונת 2009. הוא סיים את הקריירה שלו עם 1524 תאקלים, 56.5 הפלות, ו18 חטיפות.

"מכל השחקנים שהייתי סביבם, הוא היה זה שגרם לי לחוש את הגאווה הרבה ביותר", סיפר הג'נרל מנג'ר של סן דייגו בתקופתו של סיאו, בובי ביטהארד, "זה פשוט עצוב" הוסיף "זה קשה להבין שאין כעת ג'וניור" חברי משפחתו של סיאו התאספו מחוץ לביצו, שרו שירים והתפללו, לא נותרה עין יבשה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ