איאן ראנסום, רויטרס

ההחלטה המפתיעה של התאחדות השיט הבינלאומית בנוגע להחלפת ענף גלישת הרוח, לוותה בלעג של אתלטים מובילים, אך היא התקבלה בצהלות מצד שייטי הקייטבורדינג, שענפם יחליף את גלישת הרוח, ויוצג לראשונה באולימפיאדת ריו 2016.

התאחדות השיט הבינלאומית הודיעה על החלטתה לכלול את הקייטבורדינג במקום גלישת הרוח בסוף השבוע האחרון, וכינתה זאת "תוספת נהדרת" למשחקים שייערכו ב-2016. "כמובן שישנם שייטים צעירים שהתכוננו לריו 2016 וכעת הם הרוסים מההחלטה", אמר ראש ועדת השיט האוסטרלית פיטר קונדה. "השייטים רואים בהחלטה הרס לחלומותיהם. כעת נותר לראות אם השייטים הללו יאמצו אל חיקם את הקייטבורדינג. אנחנו בהחלט נעודד אותם לכך".

התאחדויות גלישת רוח ברחבי העולם נדרו ללחוץ על ועד השיט הבינלאומי להחזיר את הענף, בצוותא עם תמיכתו של זוכה מדליית הארד מבייג'ין 2008, הבריטי בראיוני שואו, שפתח עצומה באינטרנט. מי שהגיע רביעי באותה אולימפיאדה, ניק דמפסי, גם הוא מבריטניה, אמר בחשבון הפייסבוק שלו: "לבי יוצא אל אלו ששאפו להיות אלופים ולילדים שחלומם היה להשתתף באולימפיאדה".

"גולש קיטסרפינג בחוף בקליפורניה. "השייטים רואים בהחלטה הרס לחלומותיהםצילום: אי–פי

ראש התאחדות השיט הבריטי, לוק דרבישייר, הביע את הפתעתו מהמהלך: "ההחלטה להחליף את גלישת הרוח בקייטבורדינג היא מכה כואבת לקהילת גולשי הרוח. אנו מאוכזבים עבור כל אלו שעבדו קשה כדי להצליח, עבורם ועבור בריטניה, בבמה העולמית". ענף הקייטבורדינג ערך הופעה יפה במבחנים שערך הועד האולימפי הבינלאומי במרץ האחרון, אך זו עדיין הפתעה שהענף נכנס כבר כעת אל המשחקים, ולא חיכו עם ההחלטה עד ל-2020. זה נראה כאילו מישהו ניצל את ההזדמנות", אמר דרבישייר לתקשורת המקומית באנגליה.

ראש התאחדות השיט בניו זילנד, דייב אברקרומבי, אמר כי ישנה תקווה קטנה שההחלטה עוד תשתנה: "אם נביט בתהליך ההערכה האחרונה של ההתאחדות הבינלאומית, אפשר לראות כי ההתאחדות שינתה את החלטתה בנוגע לענף היאכטות בו השתנו ההחלטות שהתקבלו. תחושת הבטן שלי אומרת כי המצב יישאר כפי שהיה". בנוגע למצב במדינתו אם ההחלטה לא תשתנה, אמר אברקרומבי כי "אין לנו שייטי קייטבורדינג, לכן עלינו למצוא אתלטים, להעריך את יכולותיהם ולשלוח אותם לתחרויות בעולם".

צילום: רויטרס

ומה בישראל? "כבר שנה שהעניין על סדר היום", התייחס יהודה מעין, יו"ר איגוד השיט הישראלי, להחלטה שהתקבלה ברוב של 19 קולות מול 17, "ניאלץ להתמודד עם ציוד חדש ועלויות חדשות. בישראל יש הצלחה בתחום ויהיו לנו ספורטאים. מה שחשוב לי כרגע הוא לזכות במדליות בלונדון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ