עוזי דן
עוזי דן

בבייג'ין הוא היה לגבר האוסטרלי הראשון שמוכתר לאלוף אולימפי באתלטיקה אחרי 40 שנה והפך לגיבור לאומי; בעבר זכה באליפות העולם הן בשדה והן באולם; תוצאת השיא שלו, 6.06 מטר, היא הטובה ביותר של איזשהו קופץ בהיסטוריה למעט סרגיי בובקה האגדי. כל זאת, כשהוא רק בן 29 ולפניו עוד כמה שנים טובות. במשך זמן מה, נדמה היה ש-2012 לא תהיה כזו. לא היו אלו רק הפציעות, אלא גם משבר מנטלי שגרר ירידה בביטחון העצמי. המינימום האולימפי, 5.72 מטר, גובה שבעבר התחיל אתו תחרויות פחות או יותר, נראה פתאום גבוה מאוד. משחקי לונדון הלכו וחמקו מסטיבן הוקר.

אבל האוסטרלים לא ויתרו וכך גם מאמנו אלכס פארנוב, שעבד עמו על בעיית הביטחון. לתחרות המיוחדת שהתקיימה שלשום בפרת' היתה מטרה אחת: להעניק לו הזדמנות להגיע ללונדון.בקהל ישבו 150 צופים המשתוקקים להצלחתו, רובם אתלטים, שופטים, אנשים בענף וגם כמה חברים אישיים של הוקר. זאת היתה התחרות הראשונה שלו מזה שלושה חודשים, אחרי שבפברואר הודיע על פסק זמן. "הביטחון שצריך כדי לעמוד בקצה המסלול עם מוט, לרוץ ולנתר אתו שישה מטר באוויר עזב אותי. כרגע אין לי אותו. לא אתחרה העונה", אמר אז. מאמנו לא ויתר, החזיר אותו לאימונים ולדברים הבסיסיים ביותר, לשפר את הטכניקה ובעיקר לבנות מחדש את הביטחון שהתנפץ בשורה של תחרויות לא טובות בשנה שעברה.

עוד לא ביקרתם באזור האולימפי שלנו באתר?

הוקר בפעולה. הקופץ הטוב בהיסטוריה למעט סרגיי בובקה האגדי.צילום: אי–פי

ההתחלה שלשום היתה קשה. בגובה הראשון, 5.52 מטר, הוקר פסל בניסיון הראשון. "היתה אווירה מאוד לא נעימה, הרגשה שזה הולך להיות פיאסקו", סיפר עיתונאי. אבל בניסיון השני עבר הקופץ הגדול, לפני שהצליח בקלילות ב-5.62 מטר. את הגובה החשוב באמת, 5.72 מטר, עבר בניסיון השני. התפרצות השמחה של הג'ינג'י, שלפני ארבע שנים שפע שיער והיום כבר בולטים בפדחתו מפרצים, היתה מרגשת. הוא חגג ארוכות, עבר והחליק כאפות כמעט עם כל אחד בקהל. "אני מאושר, שמח כל כך", אמר, "אבל קודם כל זו הקלה עצומה".

האיש הראשון אליו רץ היה מאמנו. "מר פארנוב, אתה גאון. לעולם לא אטיל עוד ספק בדברים שלך", אמר וחיבק אותו ארוכות. אחר כך סיפר כי חש שהביטחון אכן חזר אליו. "כשעמדתי בקצה המסלול הרגשתי אגרסיבי ומוכן כפי שלא הייתי בשום רגע בשנתיים האחרונות. גובה של 5.72 מטר לא יביא אותי אפילו לסביבה של מדליית זהב, אבל זו התחלה נהדרת. מומנטום הוא דבר נפלא. אני מרגיש שאני חוזר לעצמי ויש לי הרבה מה לתת. לחזור עכשיו לרמה הזאת ולהיות בלונדון זה חלום שמתגשם".

עתה מתכוון הוקר לחזור לתחרויות אמיתיות. הוא ישתתף בתחרות ליגת היהלום הקרובה בשנחאי ואולי גם ברומא, אוסלו וליל. כל זאת לפני שיאו של הקיץ: הניסיון להגן על תוארו בלונדון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ