מדליית ארד ליעקב טומרקין באליפות אירופה

הישראלי הצעיר זכה במדליה ראשונה באליפות אירופה לבוגרים. "הגשמתי את חלומי", אמר השחיין בן ה-20, "פניי לאולימפיאדה"

רמי היפש
טל בן עזרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי היפש
טל בן עזרא

במונחים של השחייה העולמית, ההתקדמות שלו מהירה מאוד. עבור השחייה הישראלית, יעקב טומרקין הוא לא פחות ממטאור. הכרטיס לאולימפיאדה בכיסו כבר זמן מה, אולם אתמול הוסיף אליו טומרקין הישג מוחשי יותר: מדליה ראשונה בתחרות בוגרים נחשבת.

"לפני שהגעתי לתחרות לא סברתי שאצליח לזכות במדליה, אבל במהלכה הרגשתי שאני מסוגל והגשמתי את חלומי", סיפר טומרקין הנרגש אחרי שדורג במקום השלישי בגמר 100 מטר גב באליפות אירופה בדברצן וזכה במדליית הארד עם תוצאה של 54.14 שניות. לפרקים בחצי השני של המשחה, נדמה היה שטומרקין מסוגל אפילו לשדרג את הישגו.

בסופו של דבר, הקדים אותו הלגה מיו מגרמניה בנגיעה בקיר כשקבע 54.06 שניות ודורג במקום השני. בזהב זכה היווני אריסטידיס גריגוריאדיס היווני ב-53.86 שניות. טומרקין, שבמוקדמות השווה את שיא ישראל של גיא ברנע, הפך לשיאן היחיד כששיפר אותו בשמונה מאיות.

יעקב טומרקין. שיפר את השיא שהיקנה לו מדליה באליפות אירופה ועלה לגמר בלונדוןצילום: אי–פי

"נפלה בידי ההזדמנות להיות חלק ממשפחת שחיינים גדולה שזכתה במדליה ב-100 מטר גב", הוסיף טומרקין. עשרה חודשים אחרי שהבטיח את מקומו בלונדון, ב-200 מטר גב, הוא הוסיף לרשימת המשחים שלו בקיץ גם את מחצית המרחק. "כעת מועדת פניי לאולימפיאדה", אמר, "ואני רוצה להצליח גם בה".

הזכייה במדליית הארד תקנה לטומרקין מענק בסך 25 אלף שקל מטעם הקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל והעמותה לקידום צעירים. מאמנו יזכה במחצית הסכום.  אמרי גניאל סיים במקום השישי בגמר 100 מטר חזה עם תוצאה של 1:01.33 דקות, שאינה עומדת בקריטריון A האולימפי. עם זאת, עשוי גניאל לזכות בכרטיס ללונדון במידה
שיוכר כספורטאי צעיר בעל תוצאה יוצאת דופן על ידי התאחדות השחייה העולמית והוועד
האולימפי בישראל. עמית עברי, שמתכוננת למשחה העיקרי שלה, 100 פרפר, סיימה במקום השמיני והאחרון בגמר 50 פרפר (26.77 שניות).

גל נבו עלה לגמר 200 מעורב אישי מהמקום השלישי, עם תוצאה של 1:59.62 דקות, ויתחרה הערב מול ענקים כגון לאסלו צה ההונגרי. נמרוד שפירא נעצר בחצי גמר 200 חופשי כשדורג במקום ה11- בזמן של 1:49.69 דקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ