צוברי השיג את הכרטיס ללונדון 2012

שחר צוברי זכה היום בשני שיוטים נוספים והבטיח את זכייתו בתחרות, זכייה שמשמעותה כרטיס לאולימפיאדה על חשבונו של נמרוד משיח

טל בן עזרא
טל בן עזרא

מדליסט הארד מ-2008, שחר צוברי, הבטיח היום (שישי) את השתתפותו בלונדון 2012, לאחר שניצח בשיוטים 9 ו-10, ולמעשה הבטיח את זכייתו בתחרות גביע העולם שנערכת בהולנד. אין ספק שצוברי ביצע מהפך מדהים - לפני התחרות, פיגר צוברי אחר נמרוד משיח ב-17 נקודות, כשצוברי חייב לזכות בתחרות כדי להשיג את הכרטיס הנכסף למשחקים בלונדון. צוברי הגיע לשיאו בדיוק בזמן הנכון מבחינתו. הוא ניצח שמונה מעשרת השיוטים שהיו עד כה בתחרות וצבר רק 13 נקודות שליליות, ולא הותיר סיכוי למשיח שנמצא במקום השישי עם 70 נקודות שליליות.

עבור משיח זוהי אכזבה עצומה כשבפתיחת התחרות בהולנד, הכרטיס למשחקים האולמפיים היה כבר בידו ולמעשה היה תלוי רק בו, אך כאמור הוא יצפה בשחר צוברי מהבית. המאבק הספורטיבי בין שני השייטים הישראלים גלש לעיתים גם אל מחוץ לגבולות המים, והיום כאמור המאבק הסתיים בנצחון מדהים ומותח של צוברי.

צוברי המאושר אמר בסיום: "ההרגשה טובה מאוד. אני חושב שהייתה תחרות קשה ומאבק מייגע, ארוך ומורט עצבים. הגענו ממש לישורת האחרונה, היה לחץ בתחרות והרגישו את זה באוויר. זו פעם ראשונה שאני יכול להעיד על עצמי שהייתי לחוץ וזה הורגש". צוברי המשיך: "בקושי הצלחתי לאכול ולישון אבל ידעתי שאני נכנס למים והלחץ יבנה אותי וגלשתי טוב ועשיתי תצוגת גלישה מרהיבה. ידעתי שאם דברים יהיו תלויים בי אז אני יכול להיות רגוע. אמרתי שאעשה הכל כדי להצליח וזה עבד. באתי עם הרבה מוטיבציה והרבה רעב"

צילום: ניר קידר

צוברי הביט קדימה: "המסע רק התחיל. אני רוצה להגיע לאולימפיאדה בכושר הכי טוב שאפשר. אני לא רוצה לאכזב את עצמי שם. כל הדרך אמרתי שהכי חשוב בסופו של דבר זה להיות שלם עם הדרך שעשיתי, וזה מה שהיה. נמרוד עשה שלוש שנים מרשימות מאוד ואני מחשיב אותו כגולש טוב וספורטאי מעולה. אחרי שהבנו שזה נגמר אז ירדו המסכות. שמרנו על פוקר פייס ואף אחד לא רצה למצמץ ראשון, ולעתים זה גם גלש לפעמים לפסים לא ראויים. בסוף הסיפור הוא לחץ לי את היד ואיחל לי בהצלחה".

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

המאמן גור שטיינברג אמר: "לפני התחרות התנאי ההכרחי היה ששחר יהיה במיטבו. בסופו של דבר תנאי הרוח היו קלים ושחר הצליח לנצח את התחרות ולעזור לנמרוד ללכת אחורה. היו שיוטים ברמה גבוהה. אנחנו יודעים שיש לנו מועמד חזק לקראת לונדון. הקמפיין הזה לא היה לנו פשוט מבחינת המישורים שאליהם הגיעה היריבות. אני מרגיש בטוח להגיע עם שחר לאולימפיאדה. גם צריכים לברך את רפא בליליוס המאמן של שחר, וגם את גל פרידמן המאמן של נמרוד שהביא אותו לטופ העולמי.

נמרוד משיח. הוביל לכל אורך הדרך, ופספס את המקום באולימפיאדה בתחרות האחרונהצילום: נמרוד גליקמן

"היריבות בין שניהם הגיעה לשיא חדש ומפתיע, אבל אני חושב שהתמודדנו עם זה טוב. לנמרוד היה קמפיין מוצלח וגם הוא היה מועמד ראוי. הוא לא הפסיד כי הוא היה שלומיאל, אלא בגלל שהיו לו יריבים קשים. המהפך הזה לא הפתיע אותי כי ידעתי כל הזמן שקיים סיכוי סביר שדבר כזה יקרה. כולם אמרו לי שזה גמור, אבל ידעתי שזה לא המצב. שחר יכול לנצח את האולימפיאדה, אם יהיו תנאים מסוימים".

מנכ"ל איגוד השיט, יהודה מעיין: "זה היה מאבק ארוך. בסופו של דבר מי שהיה בכושר היותר טוב זה שחר צוברי שלקח את ההזדמנות וניצח את התחרות ואת המבחנים. אני אמרתי לשני השייטים שבתחרות שכזו כל דבר יכול לקרות. בשייט זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. שחר לקח את ההזדמנות ושיחק אותה. אני מעריך שנמרוד אולי חשב שהוא בלונדון, וזו הייתה הטעות שלו. הוא חשב קדימה מדי ולא בא מוכן לתחרות. קלטתי שהפוקוס שלו לא במקום הנכון. אמרתי לו להתרכז בתחרות, וזה לא קרה".

על החתול השחור שעבר בזמן האחרון בין משיח למאמנו גל פרידמן אמר מעיין כי "עבר ביניהם איזה נתק דווקא כשנמרוד היה במצב טוב. נמרוד שידר שהוא היה מעוניין שהוא יתחלף, וכמובן שלא הסכמתי לזה. אנשים שונים פנו אליי ותהו לגביי אפשרות שזה יקרה ולדעתי גם ייעצו לו יותר מדי והסיטו אותו מהכיוון, וזה פגע בו בסופו של דבר לפי דעתי שחר מסוגל להביא מדלייה. אמרנו שבלונדון אנחנו רוצים שתי מדליות וזה לא השתנה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ