‫בוריס גלפנד באליפות העולם בשחמט: תיקו תשיעי בהתמודדות עם אנאנד‬

גם הסיבוב ה-11 בדו-הקרב על אליפות העולם הסתיים בשוויון, לאחר שרב האמן הישראלי הצליח להימנע מלהגרר לתסבוכת שבישל עבורו יריבו ההודי

אלי שווידלר
שליח "הארץ" למוסקווה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
אלי שווידלר
שליח "הארץ" למוסקווה

גם המשחק ה-11 בין אלוף העולם וישוואנתן אנאנד לרב האמן הישראלי , במסגרת אליפות העולם בשחמט, הסתיים היום (שבת) בתיקו. זהו השיוויון התשיעי בדו קרב בין השניים, שמעמיד את התוצאה על 5.5:5.5. את המשחק האחרון במתכונת השחמט הקלאסי יקיימו המתמודדים ביום שני הקרוב, כאשר אנאנד משחק בכלים הלבנים.

"הארץ" ליווה את כל המשחקים מהלך אחר מהלך, בשידור ישיר וגם בהערות ופרשנויות מהאולם במוסקווה, וכך ימשיך גם במשחקים הבאים, בסופם ייקבע אם גלפנד יצליח לעשות את מה שנראה לפני התחרות כמעט בלתי אפשרי, ולזכות בתואר העולמי. (). לאחר מסיבת העיתונאים נביא כאן ב"הארץ" עוד פרטים על המשחק ותגובות המתמודדים שלאחריו.

המשחק החל היום בשעה 14:00 (שעון ישראל) במוסקווה. הטוען הישראלי לכתר פתח בכלים הלבנים, לאחר שניצח אותו , אך ספג הפסד . הפעם היה זה אנאנד שהפתיע את גלפנד בפתיחה וגרם לו למחסור משמעותי בזמן. בשלב מסויים הגיע הפרש הזמנים בין המתמודדים לשעה שלמה. לאחר מחשבה רבה מצא גלפנד דרך להימנע מהיגררות לעמדה נחותה ובמסע 24 סוכם על תיקו, על פי הצעת אנאנד.

אם גם המשחק ה-12 יסתיים בשוויון, ביום רביעי שלאחר מכן יתקיימו ארבעה משחקי שוברי-שיוויון מקוצרים, בהם יוקצו 25 דקות בלבד לכל שחקן. אם גם כאן לא תושג הכרעה, יעברו גלפנד ואנאנד למשחקי בזק – 5 דקות לכל שחקן.

אליפות העולם בשחמט - סיקור נרחב: | | | | | |

בוריס גלפנד בהתמודדות במוסקווהצילום: Eteri Kublashvili and Vladimir Barsky

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ