כריסטיאן הולמן, ד.פ.א
כריסטיאן הולמן, ד.פ.א

קימי רייקונן נשאר תחרותי בדיוק כפי שהיה לפני שנתיים, טרם עזב את הפורמולה 1. גם הגישה שלו לספורט לא השתנתה, מדובר באותו פיני שהכרנו בעבר. הנהג בן ה-32 חזר להתחרות השנה בענף הספורט המוטורי החשוב ביותר, בקבוצת לוטוס, ונראה שהוא נשאר אותו "איש קרח" שהיה, שדבר במהירות שלו לא נפגם. הוא כבר שתי הופעות בפודיום הענה, ומדורג רביעי לפני מירוץ מונטה קרלו, שייערך היום (15:00), כשהוא בפיגור 12 נקודות מהמוליכים פרננדו אלונסו ואלוף העולם סבסטיאן פטל. 

רייקונן שמח לחזור ולנהוג שוב בפורמולה 1 וחשוב לו לציין כמה הוא רצה לחזור: "לא חזרתי כדי לרצות אף אחד. אני רוצה להיות עצמי ולעשות את הדברים בשבילי. הדבר הכי חשוב זה להיות מאושר ומרוצה מהדברים שאתה עושה".

רייקונן, שירש בהצלחה את מקומו של מיכאל שומאכר בפרארי וזכה בתואר העולמי עבורם ב-2007, נאלץ לעזוב ב-2009 כדי לפנות מקום לפרננדו אלונסו בקבוצה האיטלקית. על פי השמועות, במהלך החופשה בת השנתיים, בה התחרה במירוצי ראלי שונים, הוא חשב על הרחבת המשפחה עם אשתו ג'ני דהאלמן. "אני מאוד רוצה ילדים, אבל זה לא הזמן עכשיו כשאני מתחרה בפורמולה 1, הטיימינג הוא חשוב בעניין הזה", אמר והבהיר שהוא משהה את העניין כרגע. 

קימי רייקונן. "אם לא הייתי נהנה ועושה את זה רק בשביל כסף - הייתי בורח"צילום: רויטרס

רייקונן זוכה לחופש פעולה מצד קבוצת לוטוס, שבעבר היתה קבוצת רנו וזכתה בשתי אליפויות עם אלונסו ב-2005 ו-2006. מנהל הקבוצה, אריק בוילייה מודה שזה היה סיכון להחתים את רייקונן, אבל בשורה התחתונה הם מרוצים וכך גם הפיני.

"אני מנסה לחיות את חיי כפי שאני רוצה. במקומות סוימים יכולים לבוא אליך בטענות לפעמים, אבל כאן בקבוצה הכל מאוד פתוח, אני יכול לעשות את הדברים שאני רוצה ולחיות חיים נורמליים כמו כל אחד אחר" אמר רייקונן. "הם מצפים ממני לדברים מסוימים ואני מצפה מהם, אבל בסופו של דבר אני עושה את העבודה שלי וזה לא מקביל אותי בחיים הפרטיים. אני לא עובד 24 שעות ביממה". 
רייקונן מרוצה שבחר בלוטוס ולא בקבוצות אחרות. "האווירה כאן נהדרת, בין היתר כי

אנחנו מצליחים. זה תמיד כך, בכל תחום – כשהחברה מצליחה, כולם מרוצים. זו עדיין עבודה, אבל אם הייתי עושה את זה רק בשביל כסף ולא נהנה – בחיים לא הייתי חוזר לפה".

רייקונן מביט קדימה, כשהוא יודע שגם זכייה בתואר היא אפשרית בעונה בלתי צפויה שכזו, אם כי מעדיף ךהישאר צנוע: "יש לנו עוד דרך ארוכה לעשות. אנחנו עדין לא קבוצת צמרת, אין לנו את התקציב והכלים שיש לקבוצות הבכירות. אבל אנחנו מנסים להשתפר והתקדם כדי להתחזק, ומי יודע מה יקרה בסוף. נקווה להישאר בתמונה עד הסוף ולהילחם על התואר".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ