בוריס גלפנד באליפות העולם בשחמט במוסקווה: סיכום כל המשחקים

בתום דו-קרב מרתוני במוסקווה, הפסיד רב האמן הישראלי בוריס גלפנד בהתמודדות על אליפות העולם בשחמט מול האלוף המכהן, ההודי וישוואנתן אנאנד

אלי שווידלר
שליח "הארץ" למוסקווה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי שווידלר
שליח "הארץ" למוסקווה

רב האמן הישראלי בוריס גלפנד הפסיד בהתמודדות על אליפות העולם בשחמט מול האלוף המכהן, ההודי וישוואנתן אנאנד. לאחר 12 המשחקים הראשונים בדו-קרב, התוצאה הייתה שיוויון 6. לאחר ארבעה משחקי שוברי-שיוויון מקוצרים, בהם הוקצו 25 דקות בלבד לכל שחקן, הפסיד גלפנד את הקרב על התואר.

סיכום המשחקים באליפות:

המשחק ה-12: ההברקה של אנאנד, הגאוניות של גלפנד

המשחק ה-11: התיקו בין בוריס גלפנד ואנאנד שהביא לאנחת רווחה. אנאנד כמעט הצליח להכשיל את גלפנד עם מהלך מפתיע, אך המועמד הישראלי עמד באתגר והשניים הסכימו על תיקו.

המשחק ה-10: הטוויסט של גלפנד הכה את אנאנד בהלם. האלוף המכהן ניסה מהלך חדשני, אך הישראלי היה מוכן וסיכל אותו במהרה. המשחק הסתיים בתיקו.

גלפנד ואנאנד במהלך הדו קרבצילום: אי-אף-פי

המשחק ה-9: תיקו 7 לבוריס גלפנד מול אנאנד. מומחים למשחק טענו כי הישראלי משחק טוב יותר ושהתוצאה הייתה פספוס רציני.

המשחק ה-8: בוריס גלפנד הפסיד לאחר שגיאה קשה. אובדן המלכה עלה לו במשחק, יממה לאחר שניצח את ההודי אנאנד.

המשחק ה-7: הישג דרמטי לגלפנד, ששבר שיוויון וניצח. הוא הצליח לנצל את הכלים הלבנים והשיג ניצחון ראשון לאחר שש תוצאות תיקו. הפעם האחרונה שניצח את ההודי הייתה לפני 19 שנה.

המשחק ה-6: תיקו נוסף בין גלפנד לאנאנד.

המשחק ה-5: לאחר תיקו נוסף, אנאנד נערך לאתגר כפול.

המשחק ה-4: אנאנד מודה: לא בטוח שדייקתי.

המשחק ה-3: אלילת המזל והעקשנות שיחקו לטובת גלפנד. במשחק שנגמר בתיקו שיחק הישראלי מהר, ואלוף העולם לא הצליח לנצל את טעויותיו. "היה מסוכן", סיפר גלפנד אחרי המשחק.

המשחק ה-2: תיקו נוסף בין גלפנד לאנאנד.

המשחק ה-1: גלפנד בקרב על אליפות העולם. לאחר חודשים של הכנות, התייצב גלפנד מול אנאנד לפתיחת גמר אליפות העולם בשחמט. המשחק הראשון הסתיים בתיקו

שליח "הארץ" למוסקווה, אלי שווידלר, ליווה את כל המשחקים מהלך אחר מהלך, בשידור ישיר וגם בהערות ופרשנויות מאולם התחרות, וכך ימשיך עד סיום הדו-קרב אז ייקבע אם גלפנד יצליח לעשות את מה שנראה לפני התחרות ככמעט בלתי אפשרי, ולזכות בתואר העולמי.

עוד בנושא: המחשב הרג את היצירתיות של השחמט | בשולי הדו-קרב: הרוסים זכו באליפות הרובוטים | מה עושים במוסקווה בין המשחקים | השחמטאי הישראלי בקרב על אליפות העולם | הדרך של גלפנד לפסגת השחמט עוברת בהרי האלפים | המיליארדר שרוצה להחזיר את השחמט לאופנה |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ