רולאן גארוס |

האם החימר הצרפתי יאיר פנים לשראפובה?

הרוסייה מגיעה לאליפות צרפת שהחלה היום, בכושר נפלא, ומחפשת גראנד סלאם ראשון על החימר. הבעיה: סרינה וויליאמס מחכה לה

מרטין הרמן, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרטין הרמן, רויטרס

אם נסתמך על כושר משחק בלבד, הרי שמריה שראפובה מגיעה לרולאן גארוס, שיצא היום לדרך, כפייבוריטית השלים את גראנד סלאם אישי פרטי, כלומר זכייה בכל ארבעת התארים החשובים בטניס, מה שבוודאי יישמע מפתיע עבור לא מעט אנשים, לאור יחסיה הבעייתים משהו עם החימר האדום בצרפת.

התואר בו זכתה לאחרונה ברומא, לאחר ניצחון בגמר על אלופת צרפת ב-2011 נה לי, התחבר לניצחון על המדורגת 1 בעולם, ויקטוריה אזרנקה מבלארוס, כמה שבועות קודם לכן בגמר שטוטגארט, והעמיד את מאזנה במגרשי החימר העונה על 1-12 מרשים.

שראפובה, שלפעמים נדמה היה שניסיונותיה לזכות ברולאן גארוס שווי ערך לניסיון של מכונית פורמולה 1 לנהוג מהר בגשם כשצמיגיה מנוקבים, מעולם לא זכתה באליפות צרפת, אולם הגיעה פעמיים לחצי הגמר, האחרונה שבהם – בשנה שעברה. רק בת 25, הוא אומרת שסבלנות היא המפתח להצלחתה על חימר, משטח עליו הצהירה בעבר כי נעה כמו "פרה על קרח". שראפובה סיפרה, לאחר הניצחון על לי הסינית: "השתפרתי המון, בעיקר בצד הפיסי ומבחינת הסבלנות שלי. לא שיניתי את המשחק שלי, אלא התמקדתי ונשענתי על הדברים בהם אני חזקה, כמו למשל בסרבים".

מריה שראפובה עם הגביע ברומא. מגיעה לטורניר במאזן 1-12 צילום: אי–פי

אבל שראפובה לא לבד. תמיד כמישהי בטניס העולמי חושבת שהעולם פרוש לרגליה, תצוף איזו וויליאמסית אחת ותאיים לקלקל את החגיגות. סרינה, שזכתה בטורניר החימר הכחול במדריד, לא מתכוונת לוותר בכזו קלות. וויליאמס, בארונה 13 גביעי גראנד סלאם, מתאוששת ממכת פציעות לא פשוטה בשנים האחרונות (בדיוק כמו הרוסייה), ונהנית משנה טובה למדי, שלאחרונה הביאה אותה לרצף של 17 ניצחונות. מפלס הלחץ במשפחת הטניס השחורה עלה מעט כשסרינה פרשה מחצי הגמר ברומא, מול נה לי, עקב פציעה, אולם בהמשך התברר כי היה זה אמצעי זהירות לקראת צרפת ולא משהו מדאיג יותר מדי.

האחות הצעירה לבית וויליאמס הסתבכה בשנה שעברה עם כמה בעיות בריאותיות, שלפרקים אף איימו על הקריירה שלה, אולם כעת היא מדורגת חמישית בעולם ומחפשת תואר שני ברולאן גארוס, אחרי הכייה לפני 10 שנים. וויליאמס, שמחשיבה את פאריס כעיר האהובה עליה, כתבה בטוויטר שהשם שלה צריך להיות "שאנטל" כשהיא ברולאן גארוס.

כשזה מגיע לאגרסיביות, הגנים המולדים של וויליאמס בת ה-30 לא מותירים סיכוי לאף אחת מיריבותיה, גם לא לשראפובה, עליה היא מובילה 2-8 במפגשי הקריירה. גם ענייני ביטחון עצמי מעולם לא הפריעו לה: "אני מרגישה שאני יכולה לשחק על כל משטח וזו הגישה הנכונה עבורי. אני נהנית מהטניס שלי, לכאן אני שייכת ואת זה אני עושה הכי טוב".

אם השתיים יתגברו על המכשולים בדרך, הרי שההגרלה מבטיחה לנו גמר ביניהן, דבר שעשוי לקרות בפעם השלישית בגראנד סלאמים. ג'וסטין הנין כבר מזמן בחוץ, מה שפתח לרווחה את הסיכויים לבנות אחרות, ומי שבעיקר תתפוסנה את הכותרות יהיו אלפת אוסטרליה ויקטוריה אזרנקה, שהצדיקה את מקומה בצמרת העולמית, ופטקה קוויטובה, אלופת ווימבלדון.

סרינה וויליאמס בפעולה ברומא. "אני נהנית מהטניס, זה מה שאני יודעת לעשות הכי טוב"צילום: רויטרס

הבלארוסית החלה את העונה בצורה נפלאה, זכתה בארבעת הטורנירים הראשונים בהם נטלה חלק, וכושרה על החימר מרשים לא פחות, עם גמר בשוטגארט ובמדריד, שם נוצחה על ידי שראפובה ו-וויליאמס בהתאמה. מהטורניר ברומא פקשה עקב פציעה.

קוויטובה, המדורגת ארבע בעולם, היא ההימור הטוב ביותר פרט לשלוש שצוינו מעלה. נה לי, שהתואר שלה בצרפת בשנה שעברה הפך אותה לאסייתית הראשונה שזוכה בגראנד סלאם, לא זכתה בתואר נוסף מאז, ואם תצליח להגן עליו יהיה מדובר בשוק גדול יותר מהזכייה שלה בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ