רון קופמן
רון קופמן

האלימות מעונת הכדורגל האחרונה הגיעה אמש גם לגמר אליפות הכדוריד. ספורטאים שאינם מכבדים את מקצועם ואת עמיתיהם פגעו בספורטיביות של סדרת הגמר. אם ערן צרפתי (הפועל) מרשה לעצמו לבעוט בנדב רובין (מכבי) בעודו שרוע על הפארקט, הענף בצרות גדולות. עכשיו היועץ המשפטי של האיגוד יבדוק, ומאחר שמדובר בשני מועדוני הדגל בענף, העניין יידחף מתחת לשטיח ויאללה ביי.

עקבו אחר עדכוני ספורט שוטפים גם בפייסבוק של ספורט "הארץ"

חבל, כי זו היתה סדרה קשוחה כפי שמשחקי כדוריד צריכים להיות. כדוריד גדול לא היה, אבל היה את בויאן בוטוליה, שבאמת נמצא דרגה אחת מעל הבינוניות בישראל. היו גם מצטיינים נקודתיים כמו טמיסלאב סטויאקוביץ' מהפועל, או אלדר שיקלושי ויוהן רושקה ממכבי. היו גם את צעירי הפועל המוכשרים, הרשקוביץ' ושירי.

אבל כל זה לא מסתיר את העובדה שהענף בנסיגה. אם העסקנים מחליטים להפחית את מספר הזרים בקבוצה משלושה לשניים רק כדי לפגוע בהגמוניה של מכבי, אנחנו בבעיה. איך בדיוק יופיעו הקבוצות באירופה? גם הטיעון של עניי עירך קודמים לא תופס פה, כי אין מספיק כדורידנים בארץ - פחות מ-200, למען האמת. אם הוותיקים של מכבי ראשל"צ עולים לליגה השנייה כאשר הגיל הממוצע של הקאדר הוא 53, זה אומר הכל.

11 מתוך 11 |
אלימות כמו בכדורגל. כך נראה ענף בנסיגהצילום: ניר קידר
1 מתוך 11 |
צילום: ניר קידר
2 מתוך 11 |
צילום: ניר קידר

הכדוריד הוגדר כמקצוע מועדף על ידי הוועד האולימפי. ההגדרה מתבטאת בתמיכה של מיליון שקל. מחצית מהסכום תחסל עלות של מאמן זר, לא תותח, סתם זר שעושה עכשיו חלטורה בבריטניה. מי יעבוד עם צעירים בני 12 על מנת שיהיו מסוגלים לעמוד בעוד שבע שנים בעומסים של 12 יחידות אימון בשבוע? כבר בסוף העשור השני או תחילת השלישי לחייהם הם לא עומדים בעומס. יותם טל עוד לא בן 20 וכבר שחק כתף, דבר שלא קורה בצמרת העולמית.

אלא שאצלנו מנציחים את החלטורה. במקום לעבור למקצוענות מלאה בענף הוא חצי-מקצועני, שזה שעטנז בין חובבנות למקצוענות. השחקנים עובדים כל היום, באים לאימון ערב בלי מנוחת צהריים, בלי תזונה הולמת ומתרסקים באימונים ובמשחקים. מישהו פה מריץ שמועה שהכדוריד יגיע לריו 2016. אז הנה החדשות ועיקרן תחילה - לא נגיע גם ב-2416, אלא אם יהיה פה שינוי משמעותי בהתייחסות. אין בשורה בלי אג'נדה ברורה ואקדמיות מתאימות. חבל על המיליון. אפשר להשקיע בשחייה, שם לפחות מגיעים למשחקים האולימפיים. בניהול הנוכחי של האיגוד, 19 חברי הנהלה ו-439 אלף דעות, לא נגיע לכלום. חבל, זה דווקא ענף נחמד שמתאים לישראלים, אבל בשחמט תמיד נצליח יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ