רולאן גארוס |

אזרנקה הודחה, ג'וקוביץ' שרד בקושי

המדורגת ראשונה בעולם הודחה בשמינית הגמר ע"י ציבולקובה בשתי מערכות ו"איימה להתאבד". הסרבי חזר מ-2-0 מול ספי, גם פדרר ברבע הגמר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

משחקי שמינית גמר הרולאן גארוס נפתחו היום בפריס וסיפקו מספר משחקים דרמטיים דווקא בקרב המדורגים הגבוהים. בעוד בגברים ג'וקוביץ' ופדרר חזרו מפיגור ושמרו על מקומם בטורניר, בנשים ויקטוריה אזרנקה הולכת הבייתה מוקדם מהצפוי.

אחרי ההדחה המפתיעה של סרינה וויליאמס בסיבוב הראשון, הגיעה היום הדחה מפתיעה לא פחות, של המדורגת ראשונה בעולם ויקטוריה אזרנקה. אזרנקה הופתעה ע"י הסלובקית דומיניקה ציבולקובה (16 בעולם) בשתי מערכות 6-2, 7-6, לאחר שעה ו-47 דקות. במסיבת העיתונאים לאחר המשחק לא אהבה המפסידה את אחת משאלות העיתונאים בנוגע לכיצד תתמודד עם ההדחה המוקדמת מפריס וענתה: "נראה לי שאני אתאבד". יריבתה של ציבולקובה ברבע הגמר תהיה האוסטרלית סמנתה סטוסור (6) שניצחה הערב את סלואן סטיבנס (79) מארה"ב 5-7, 4-6.

שתי טניסאיות נוספות שהבטיחו את מקומן ברבע הגמר וישחקו בו זו מול זו הן האיטלקייה שרה אראני (21) והגרמנייה אנג'ליק קרבר (10). אראני ניצחה את סבטלנה קוזנצובה (26) 0-6, 5-7 ואילו קרבר ניצחה 3-6, 5-7 את פטרה מרטיץ' (50) מקרואטיה.

עקבו אחרי ספורט "הארץ" גם בפייסבוק

בגברים המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ' ניצל מהדחה מוקדמת מאוד מבחינתו, אחרי שחזר מפיגור 2-0 במערכות מול אנדראה ספי (22) האיטלקי, עד לניצחון 6-4, 7-6, 3-6, 5-7, 3-6. במערכה הראשונה חזר ספי מפיגור מוקדם של 3-0, ובמערכה השנייה ניצח בשובר שוויון כשג'וקוביץ' אינו מצליח לשמור על ריכוז כהרגלו. במערכה השלישית שבר הסרבי במשחקון השמיני, שמר על החבטות וחזר למשחק. במערכה הרביעית כל אחד מהטניסאים שבר פעם אחת בדרך לשוויון 5-5. ג'וקוביץ שמר על ההגשות ולאחר מכן שבר את יריבו כדי לכפות מערכה חמישית ומכרעת, בה שבירה אחת הספיקה למדורג ראשון כדי להמשיך הלאה בפריס. 

רוג'ר פדרר (3) עלה גם כן לרבע הגמר, אך גם לו זה לא הלך חלק. השווייצי הפסיד את המערכה הראשונה 7-5 מול דייויד דופין (109) הבלגי, אך התעשת קצת יותר מהר מג'וקוביץ' וניצח את שלוש המערכות הבאות 5-7, 2-6, 4-6. פדרר יפגוש את המנצח במשחק בין תומאס ברדיך (7) לחואן מרטין דל פוטרו (9) שהופסק במצב של 6-7, 6-1, 3-6 לטובת דל פוטרו ויחודש מחר.

אם שני המשחקים המותחים הללו לא הספיקו, אז מאוחר יותר הגיע המשחק לו חיכו כל היום האוהדים הצרפתיים. ווילפריד צונגה (5) המקומי עלה לשחק מול סטניסלב וואוורינקה (18) השווייצי ונראה נינוח מאוד בשתי המערכות הראשונות מול הקהל הביתי החם והאוהד. הוא ניצח את שתיהן 4-6, 6-7 אך לאחר מכן כאילו ונעלם מהמגרש המרכזי "פיליפ שארטייה". וואוורינקה נכנס לעניינים, הציג טניס מצוין וניצח את שתי המערכות הבאות 3-6, 3-6. במשחקון הרביעי של המערכה החמישית שבר צונגה את יריבו, עלה ל-1-3 ול-2-4 לפני שהמשחק הופסק עקב החשיכה ויחודש מחר. הפרס למנצח יהיה מפגש מול המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ