ספורט הארץ

רפאל נדאל (2) עלה הערב לחצי גמר הרולאן גארוס, אולי בדרך לזכייה שביעית בקריירה בטורניר החימר בפריס. השור הספרדי, שעוד לא הפסיד מערכה אחת בטורניר, פגש את בן ארצו ניקולאס אלמגרו (12) ופרט למערכה הראשונה, שהסתיימה רק לאחר שובר שוויון בו ניצח 4-7, הוא לא התקשה יותר מדי. בשתי המערכות הבאות ניצח נדאל 2-6 ו-3-6 ולאחר שעתיים ו-45 דקות הבטיח את מקומו בחצי הגמר והספיק לנצח גם את הגשם, שהחל לרדת עוד במהלך המשחק.

בחצי הגמר, שייערך ביום שישי, יפגוש נדאל ספרדי נוסף, דויד פרר (6) שניצח הערב את אנדי מארי (4) הבריטי. המשחק בין השניים התקיים במקביל לזה של נדאל, אך הופסק בשל הגשם בתחילת המערכה השלישית.

פרר פתח היטב את המשחק ועלה ליתרון 1-4 במערכה הראשונה. מארי חזר לעצמו אחרי פתיחה חלשה, צימק ל-5-4 אך שוב נשבר ואיבד את המערכה. במערכה השנייה מארי נלחם מתחילתה ולאחר שהשניים שמרו על ההגשות עד לשוויון 6-6, הבריטי נתן את האקסטרה כדי לקחת את המערכה לאחר 3-7 בשובר השוויון. בתחילת המערכה השלישית המשחק כאמור הופסק בשל הגשם שפקד את פריס, אך חודש לאחר כשעה. במצב של 3-3 במערכה השלישית שבר פרר את ההגשות של מארי, שמר על שלו ועלה ליתרון 3-5. מארי נכנס למרה שחורה ונשבר גם במשחקון הבא, מה שהעניק לספרדי את הניצחון במערכה, 3-6, ויתרון 1-2 במערכות. גם המערכה הרביעית הייתה בשליטת פרר שניצח בה 2-6 והעפיל לחצי הגמר.

בחצי הגמר השני ייפגשו רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ', שהעפילו כבר אתמול לחצי הגמר בתום מותחנים אדירים שהסתיימו רק לאחר חמש מערכות.

עקבו אחרי ספורט "הארץ" גם בפייסבוק

נדאל חוגג עוד ניצחון מבלי שהפסיד מערכהצילום: אי–פי

אצל הנשים נערכו שני משחקי רבע הגמר הנותרים, לאחר שאתמול סמנתה סטוסור האוטרלית ושרה אראני האיטלקייה העפילו לחצי הגמר, שייערך מחר.

אחר הצהריים ניצחה מריה שראפובה (2) את קאיה קאנפי (23) 2-6, 3-6 ונראית בינתיים מצוין, אולי בדרך לזכיה ראשונה ברולאן גארוס ובגראנד סלאם ראשון מאז אוסטרליה ב-2008.

בחצי הגמר תפגוש הרוסייה את פטרה קוויטובה (4) הצ'כית שניצחה יארוסלבה שוודובה הקזחית, שהפתיעה את האלופה היוצאת לי נא, בשלוש מערכות 2-6, 6-3, 4-6.

שראפובה מנופפת לקהל אחרי הניצחון היום, אולי בדרך לזכייה ראשונה ברולאן גארוסצילום: אי–פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ