נדאל זכה ברולאן גארוס בפעם השביעית

מלך החימר השלים ניצחון 4-6, 3-6, 6-2, 5-7 על ג'וקוביץ' ועל הגשם, שבר את שיאו של ביורן בורג ורשם זכייה 11 בגראנד סלאם

רמי היפש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
רמי היפש

רפאל נדאל הפך אחר הצהריים (שני) לטניסאי הראשון שזוכה שבע פעמים ברולאן גארוס, לאחר ששבר את שיאו של ביורן בורג שזכה שש פעמים בטורניר. מלך החימר הספרדי ניצח את המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ', בארבע מערכות 4-6, 3-6, 6-2, 5-7, במשחק שהושלם היום לאחר שהופסק אתמול בעקבות הגשם שפקד את פאריס. זהו תואר הגראנד סלאם ה-11 בקריירה שלו.

השניים עלו לשחק כשהסרבי מוביל 1-2 במערכה הרביעית, כולל שבירה, אך בדיוק כמו בחזרה מהפסקת הגשם אתמול, נדאל פתח בסערה ומיד שבר בחזרה. השניים המשיכו לשמור על החבטות עד למצב של 4-5 לספרדי, ואז שוב החל לרדת גשם. המשחק הופסק למספר דקות ולאחר מכן עלו השניים בחזרה.

כשחודש המשחק נראה היה לפתע כי משהו השתבש בבהירות מסך הטלוויזיה, אך מסתבר שהיתה זו השמש שהפציעה באופן מפתיע בשמי הבירה הצרפתית. עם השמש התחמם גם המשחק, ונדאל, לקול שריקות בוז מהקהל המקומי, הלך עד לכיסאו של השופט הראשי כדי למחות על החלטה שלא מצאה חן בעיניו. במצב של 6-5 ו-40-30 הגיש ג'וקוביץ' אך ביצע שגיאה כפולה והעניק את הניצחון במתנה לנדאל, שירד אל החימר בהתרגשות, והתכנס בתוך עצמו למספר שניות. 

נדאל וחבר מוכר, אחר הצהריים בסיום הגמר בפריסצילום: אי-אף-פי

"אני רוצה לברך את נולה ואת הצוות שלו, עבורי זה כבוד לשחק כאן נגד השחקן הטוב בעולם", פירגן נדאל בסיום, "זו הרגשה מדהימה עבורי לזכות כאן שוב ונתראה בשנה הבאה". לאחר מכן עלה שחקן העבר ואיש הטלוויזיה בהווה, סדריק פיולין, וביקש ממנו להרחיב על שבירת שיאו של בורג. "הכי חשוב עבורי זה לזכות בטורניר הכי מיוחד בעולם, הגביע הזה הוא משהו שאני לעולם לא אשכח וזה אחד הרגעים המיוחדים בקריירה שלי", ענה הספרדי.  

ג'וקוביץ' סיכם: "ברכות לרפא ולנבחרת המצוינת שלו, אני רוצה להודות לצופים על התמיכה ועל אהבתם למשחק, וגם לקבוצה שלי ולמשפחתי. זו פריבילגיה להיות במעמד הזה בפעם הראשונה. זו היתה חוויה, ואני מקווה להגיע לכאן גם בשנה הבאה".

  כזכור, אתמול בערב התערב בגמר גורם שלישי, חזק יותר משני טניסאי העל האלו: הגשם. מזג האוויר הסגרירי בפאריס הדאיג את המארגנים, ואכן הכה פעמיים. הפסקת הגשם הראשונה, במהלך המערכה השנייה, קטעה את המשחק ל-35 דקות. השנייה, בראשית המערכה הרביעית, הובילה לדחיית המשכו להיום.

  ג'וקוביץ' מתוסכל מעצמו במהלך המערכה הרביעית, שהושלמה היוםצילום: אי-אף-פי

  בשתי המערכות הראשונות נראה הספרדי בשליטה. כשג'וקוביץ' מצא תשובות לבעיות שהציב בפניו, נדאל פשוט השיב בזיג על כל זג והכניס את המדורג ראשון בעולם לצרות חדשות. כשהסרבי חזר מפיגור 3-0 ושתי שבירות, נדאל שבר פעם נוספת, זכה במערכה הראשונה וגם עלה ל-0-2 בשנייה. כשג'וקוביץ' שוב השווה, כשבדרך הוא מתקן קריאה שגויה לטובתו וגורם לכך שהנקודה תשוחק מחדש, נדאל ענה בשבירה שנייה, זכה במערכה נוספת ועלה ל-0-2 גם בשלישית.

  ואז הכל השתנה. ג'וקוביץ' נכנס למשחק בזכות עבודת הגנה משובחת וניצול טעויות של הספרדי, שהחל להתלונן על תנאי המגרש לנוכח הטפטוף המתמשך. שמונה משחקונים רצופים קטף הסרבי, כשנדאל מאבד מערכה ראשונה בטורניר, נקלע לפיגור שבירה גם ברביעית ונראה חסר אונים. "זה תמיד אותו הדבר אתך, אף פעם לא החלטי", האשים את מנהל הטורניר כשהמשחק נעצר לבסוף פעם נוספת. היום הכל כבר נראה כמו היסטוריה רחוקה, כשהיסטוריה חדשה נכתבה בפאריס.

  הגשם ניצח אתמול, היום נדאל ניצח את הגשם. ואת ג'וקוביץ'צילום: אי–פי

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ