טל בן עזרא

לפני כשבוע הכתה בוועד האולימפי הידיעה על מציאת חומרים אסורים בבדיקה שגרתית שנערכה לאחרונה אצל רץ המרתון זוהר זימרו. לאחר פתיחת בקבוקון A נמצא חומר מסוג "טרבוטאלין" הנמצא לעתים במשאפים, והוחלט כי יחכו לפתיחת בקבוקון B לפני ההגעה להחלטה מכרעת.

היום נודע כי עורך דינו של זימרו העביר מכתב ליו"ר הועדה לשימוש בחומרים אסורים בספורט, ד"ר ז'ק אשרוב, ובו הוא מודיע כי הלקוח שלו מוותר על פתיחת הבקבוקון הנוסף. משמעות הדבר היא כי זימרו יועמד לדין בהקדם ואף צפוי לאבד את מקומו במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב.

לונדון 2012: בואו לבקר באזור המיוחד של "ספורט הארץ"

זימרו, שנחת היום לאחר מחנה אימונים באתיופיה, מסרב כרגע להגיב לדברים. בסביבתו של הרץ מספרים כי ההחלטה לא לפתוח את הבקבוקון וללכת ישר לדין משמעתי נעשתה על מנת לקצר תהליכים שקשורים בבירוקרטיה וניירת שצפויים להימשך זמן רב עד לפתיחת הבקבוקון הנוסף.

"עורך דינו של זימרו הודיע לי שהוא מסתפק בתוצאות בקבוקון A", סיפר ד"ר אשרוב על ההתפתחויות האחרונות. "מבחינתי זה כאילו זימרו הודה במיוחס לו, אבל את זה צריכה לקבוע ועדת המשמעת. כעת בית הדין יתכנס ויחליט מה שיחליט. בדיקת הבקבוקון היתה יכולה לקחת שבוע אחד בלבד, אבל זה נכון שאיסוף חלק מהחומרים יכל להיגרר לתקופה מעט ארוכה מזה".

זוהר זימרו. יאללה, יש לו חסות מנייקי, הוא בטח עושה מיליוניםצילום: גיל אליהו

תגובתו הרשמית של איגוד האתלטיקה: "איגוד האתלטיקה קיבל את ההודעה על כך שזוהר זימרו החליט לא לבקש פתיחת בקבוקון B. בכל נושא בדיקות החומרים האסורים, נציגיו של זוהר זימרו מתנהלים מול הוועדה למניעת סימום בספורט והוועד האולימפי בישראל. איגוד האתלטיקה מאמין שזוהר זימרו ייצג את המדינה במשחקים האולימפיים בלונדון 2012".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ