שוב שקט בווימבלדון |

רופוס הנץ הוחזר לבעליו

ציפור הטרף האהובה, שמפטרלת בשמי אול אינגלנד קלאב ומרחיקה את היונים, הוחזרה הערב לבעליה אחרי שנגנבה בלילה בין חמישי לשישי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

בשורות רעות ליונים החגות בשמי ווימבלדון. רופוס הנץ, שמפטרל באופן קבוע בשמים ומרחיק את היונים ממשטחי הדשא המטופחים של אול אינגלנד קלאב, ונגנב מכלובו בלילה שבין חמישי לשישי, הוחזר הערב לבעליו.

מארגני הטורניר, חובבי הטניס בלונדון ובעולם ובעיקר בעליו נשמו הערב לרווחה לאחר שהנץ הוחזר לארגון צדקת בעלי החיים בלונדון, ה-RSPCA, שמתמחה בהצלה, רווחה ומניעת התעללויות בבעלי חיים. משטרת לונדון אישרה כי הנץ הוחזר לבעליו דרך הארגון, אך לא פורסם כיצד הגיע לידיהם.

בחשבון הטוויטר של רופוס (יש דבר כזה) נכתב: "אנחנו יכולים לאשר שהחדשות נכונות. רופוס נמצא בריא ושלם ואוחד עם המשפחה. תודה רבה לכולכם על התמיכה!"

רופוס הנץ. הפך לדמות מוכרת ואהובה במתחם ווימבלדוןצילום: אי–פי

השתלשלות האירועים בסיפור גניבת רופוס הנץ

דבר נפל בווימבלדון. רופוס, הנץ שפטרל באופן קבוע בשמים והרחיק את היונים ממשטחי הדשא המטופחים של אול אינגלנד קלאב, נגנב בכלובו בלילה שבין חמישי לשישי. בלשים חוקרים כעת את המקרה ואף פנו לעזרה מהציבור.

דובר המשטרה מסר כי רופוס נגנב מתוך רכב שחנה בחנייה פרטית בדנסטל רואד, ווימבלדון, לאחר שהחלון האחורי היה פתוח לשם אוורור. הנץ, שעצם נוכחותו בווימבלדון מרחיקה את היונים מהמתחם, הוא גם חיית מחמד משפחתית. "המשפחה מאוד קשורה לרופוס בן הארבע וחצי", נמסר, "הם נסערים מהגניבה ומבקשים עזרה במציאתו מכל מי שיש לו בדל מידע".

רופוס הפך עם הזמן לדמות מוכרת בווימבלדון. רבים מהמבקרים עוצרים להצטלם עמו, ואפילו יש לו חשבון טוויטר משלו. "אני מאוד עצובה", אומרת בעליו, אימוג'ן דייויס בת ה-25, "הוא נלקח עם כלוב הטיולים שלו. הוא יכול להירדם שם, כי זה נחמד וחשוך וקריר בפנים". היא הוסיפה כי במקביל נגנבו מהרכב גם כפפת אילוף בזים וברדס.

השימוש בנץ בווימבלדון החל ב-1999. הם מאומנים לא לתקוף, אלא רק לחוג מעל המגרשים על מנת להרתיע את היונים. רופוס עף בשמי המתחם בבקרים ובערבים, אבל לא בזמן משחקים, על מנת לא לגרום להסחות דעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ